
| Galeria Foto Alpinet |
Chiar ca-i singur. Foarte frumos compusa. Iar atmosfera putin pacloasa ajuta subiectul. Daca era soare si frumos afara nu mai era acelasi lucru. |
Este un copac mort. Nu stiu daca fiecare mort este singur?! |
"He seems alone and silent..." |
"... and so sad" |
nu asa de singur..isi are umbra |
Frumos si infiorator. |
Singur singurel si cu gindul tot la el.-Bivuacul |
| Galeria Foto Alpinet |
| Fotografie | Comentariu | Data |
| O parte din Romania mea Bogdan Popescu | Lia, catunul Ghetar (cum apare pe Alpinet) sau Ghetari (cum zic ei) e la 5 minute de Pestera Scarisoara. Se poate ajunge la el fie pe drum forestier - pe Valea Ordancusei (am vazut destule masini parcate langa centrul de informare turistica), fie pe drum marcat din aceeasi vale, de langa Moara lui Ivan. Nu stiu cum este drumul pentru masini, dar cel pentru alpinetzi este absolut minunat. Poza este facuta imediat cum iesi din padure si intri in catun, si nu-ti vine sa crezi ce repede poti ajunge in rai, atata este de frumos. | 24 Dec |
| Degete de gheata Bogdan Popescu | Al, iti multumesc si pentru nota si pentru comentariu. Venind de la tine, un adevarat maestru al imaginilor din adancuri, au o valoare si mai mare pentru mine. | 22 Dec |
| Peisaj "ruginiu" :) Bogdan Popescu | Chiar se pregatea de ploaie, ai nimerit-o din plin:-) | 2 Dec |
| Spre cheile Galbenei Bogdan Popescu | Ai dreptate Hume, am mai avut ceva de mers pana la chei, dar am pus destinatia ca titlu. Mergea si "aproape de Crisul Pietros", dar la Galbena era gandul meu atunci (aku recunosc ca mi-ar fi placut sa dau si peste o cascada...:-D, dar n-am avut noroc) | 2 Dec |