Arhicunoscuta, arhivazuta...

Înscrisă de: Claudiu Szabo
Arhicunoscuta, arhivazuta...
Data publicării: : 19 Iul 2004, vizualizări:: 1257
Localizare geografica: România, Muntii BIHOR
Descriere: Cascada de la Vadul Crişului - Pestera.
Bookmark and Share
Galeria Foto Alpinet
Antoniu Bumb Antoniu Bumb, Luni, 19 Iul 2004, 19:41

Arhicunoscuta, arhivazuta... Eu inca nu am avut placerea...

Fără foto Konrad Beti, Luni, 19 Iul 2004, 20:16

Wow!!! Ce loc fain. Foarte bine surprins.

Fără foto Tibor Lázár, Marţi, 20 Iul 2004, 0:27

"Arhicunoscuta, arhivazuta... " - si totuşi mulţi nu o conusc, şi/sau nu au văzut-o (aşa).
Cel mai mult î-mi place că cu totul că apa era mică, ai ales un cadru din care să se pare că e foarte mare.
De ce nu o pui în top? Felicitări, Claudiu, dacă tot nu pot să-ţi dau o notă bună:-D.

Claudiu Szabo Claudiu Szabo, Marţi, 20 Iul 2004, 8:48

E obiectiv turistic pentru toti, are si halta CFR:-). De aici, ce-i drept, pornesc mai multe trasee dar de fiecare data zabovesc si la cascada...

Fără foto Lucian Hulban, Marţi, 20 Iul 2004, 9:26

Vezi ca ti-or picat neshte stropi pe obiectiv:-D Hai ca-i faina!:-D

Fără foto Octavian Radu Topai, Marţi, 20 Iul 2004, 11:31

Ar fi fost fain ca dupa ce urmaresti cu ochii cascada pe tot parcursul ei, un parcurs dinamic, sa fi prins si finalul ei, loc in care sa-ti odihnesti putin privirea. Asa se termina prea brusc, ti se pare ca e neterminata poza. E ca si cum s-ar termina subit o carte in timpul "punctului culminant".
Bineinteles eu nu stiu cum erau conditiile acolo, daca te puteai da mai in spate sa intre mai mult sau nu.
Cand mai mergi pe acolo ai putea (daca e posibil) sa faci o poza o idee mai din dreapta, sa prinzi mai bine schimbarea de directie a suvoiului din stanga.
Felicitari si spor la treaba :-)

Galeria Foto Alpinet
Autentifica-te sau inregistreaza-te pentru a inscrie comentarii
Comentarii înscrise de Claudiu Szabo
<< [61-80] [81-100] [101-120]<  121-140 din 566
  > [141-160] [161-180] [181-200] >>
FotografieComentariuData
Una din cascadele de la Kapuzbaşi
Theodor Bunica
Tu vezi cât praf aveai / ai pe obiectiv?:-(
7 Mai
love... is in the air
Daniel HumelnicuAdministrator Alpinet
Dacă aş nota cu 10... ar fi jumi-juma; Hume - Emi.
6 Mai
Hunting...
ady beleanuAdministrator Alpinet
Nu-i Fuji? E HDR? Eu credeam că-i pe film...:-(
6 Mai
Sunt tare mândru!
Florina Lupis
Da' ce? Dacă în Dubai or făcut pârtie de schi, noi de ce n-am avea păuni în Crai?:-D
6 Mai
dublă
Daniel HumelnicuAdministrator Alpinet
N-ai patruzeci-de degeaba!:-D
5 Mai
navetă...
Daniel HumelnicuAdministrator Alpinet
Da!... deja-s cu unghia-n gât:-D
5 Mai
Mănăstirea Bârsana
Bogdan Tudose
Ai dreptate Alex. Dar să vezi satisfacţie când ajungi şi la alte biserici maramureşene "neincluse" în circuitul turistic.
3 Mai
Tihna
Dan IzvoreanuAdministrator Alpinet
Aici chiar era indicat să NU pui ramă!. Acoperişul şi bordura balconului s-ar fi prelungit în mod fericit în chenarul "negru Alpinet" :-D. Şi parcă voiam să văd complet şi clădirea din stânga (Muzeul).
2 Mai
Apă subterană
Pavol Kocis
Oho... bine ai venit.:-D Da! ştiu că ai ce ne arăta.:-D
24 Apr
...uită-te-n ochii meeeei...
Sebastian Romanescu
E mascul!
21 Apr
-
Andreea Diana Sănduloiu
Faină... faină atitudine!
21 Apr
Decebal
Emi CristeaAdministrator Alpinet
Şi? pe malul celălalt al Dunării? Vis-a-vis? Ce ar trebui sculptat?:-D
21 Apr
Vf Arjana
Daniel HumelnicuAdministrator Alpinet
Salută-le din partea mea.
3 Apr
în lumină
Daniel HumelnicuAdministrator Alpinet
Floarea albă e albastră / Hume zis... "mână măiastră".:-D
3 Apr
Trecatoare
Gelu T
Când voiam să ma iau dupa Hume (şi după Dan Tăuţan) exact la acest personaj mă oprisem cu selecţia. Mi-ai luat-o-nainte.:-D. Tre să "sap mai adânc"...
27 Mar
Purple
Sorin Rechiţan
Doah... tocma' se-ntorcea omu' obosit acas' de la serviciu şi cân' se uită-n stânga ce văzu: iaca peisagiu. Noroc că avea la el cinci-deu' şi pe de-asupra cu teleu cu tot. Amu' între noi fie vorba: altădată o fo' mai mult noroc. (Ex. Smarald):-D
7 Mar
Munţi de piatră şi lumină
Theodor Bunica
Şi io ştie o poezia: frumos luna la Romania.:-D
26 Feb
Asa nu...
daniel morar
:-D Faine poveşti...eu în 2006 eram, încă, cu rucsac cu cadru (de Prodcomplex). Am două, în stare f. bună. Atâta m-or "bătut la cap" pretenii (a se citi - ironii) încât am făcut şi eu "schimbarea".:-D
15 Feb
De pe Brana Caprei
daniel morar
:-D:-D:-P Bine c-ai recuperat cardu':-P
13 Feb
In coarda...
Livius Almajan
Vezi? de asta mi-i groază... la ieşire.:-P
13 Feb
Comentarii înscrise de Claudiu Szabo
<< [61-80] [81-100] [101-120]<  121-140 din 566
  > [141-160] [161-180] [181-200] >>
©Proiectul Alpinet 1999 - 2026