
| Galeria Foto Alpinet |
Foarte faina. Ce obiectiv ai folosit? Culorile penelor de pe corp mi se par un pic violacee. Dar poate asa e coloritul lor. Imi mai place ca desi ziua era senina, contrastul dintre lumina directa si umbra nu e foarte mare. Cam pe unde in US? |
10 pentru poza si 2 pentru inel! Bravo! |
"Bold heded igal"? |
Încadrarea e bună dar lumina putin prea dură (probabil din pricina orei la care a fost luat cadrul). Dacă foloseai un blitz ai fi putut uniformiza lumina ce cade pe subiect şi ai fi obţinut şi atât de apreciatul (de către fotografii de animale) licăr al ochilor. În cazul de faţă găsesc că umbra favorizează cadrul...în caz contrar lumina prea dură ar fi ars şi restul penajului alb al capului. Ai fotografiat pasărea în mediul ei natural sau în captivitate? Şi o ultimă întrebare... Ce focală ai folosit? |
Pai de ce sa dai 2 pentru inel.....???...eu dau 10 pentru fotografie si 10 pentru inel....asta inseamna ca cineva are grija ca acest vultur pescar sa traiasca si sa i se ofere toate conditiile pentru a avea o viata mai buna....fiind o specie pe cale de disparitie.... |
A fost fotografiata in mediul ei natural cu f 8. |
Aceasi intrebare. Ce focala ai folosit? |
| Galeria Foto Alpinet |
| 1-20 din 92 | > [21-40] [41-60] [61-80] >> | |
| Fotografie | Comentariu | Data |
| rainbow Daniel Humelnicu | Super misto:D | 14 Sep |
| Resurrection bay II Sorin Colac | iso 800 | 19 Oct |
| Titan II Sorin Colac | Cel din stanga. | 19 Oct |
| Titan III Sorin Colac | 400mm | 19 Oct |
| Quetzalcoatl Sorin Rechiţan | Da...foarte fain. | 4 Sep |
| Eiger şi Monch Emi Cristea | Nice man.:-D | 24 Aug |
| Neets Creek III Sorin Colac | Pestele nu era congelat. Ursi negri sunt mai mici. Un adult cantareste intre 100kg si 300kg.:-D | 23 Aug |
| Neets Creek I Sorin Colac | 400mm cu senzor aps. 640mm. | 23 Aug |
| Neets Creek II Sorin Colac | 400mm. APS | 3 Aug |
| Couvercle Sorin Rechiţan | Da Sorin! Super! | 1 Nov |
| getting high in the OuterSpace Alex GĂVAN | True Alpinet!!!!!!!!! | 28 Sep |
| Gone fishing Sorin Colac | La 20 de metri.:-D | 1 Sep |
| Hard Wear... Sorin Rechiţan | Prea tare! Bravo nea Sorin!:-D | 19 Iul |
| Rochefort Sorin Rechiţan | Super! | 6 Iul |
| Visam... in alb-negru Emi Cristea | Da Emi! Imi place!:-D | 26 Nov |
| Thin red line... Sorin Rechiţan | Da Sorin, bravo! :-D | 22 Nov |
| Autumn dance III Sorin Colac | Da. | 19 Oct |
| Eclipsă pe Budislavu Camil Pătraşcu | Deosebita, zece!:-D | 17 Oct |
| Fagaras Iulian Cozma | Nu imi place ca ai trecut la Nikon dar cel putin ai ramas un bun fotograf. | 31 Iul |
| Timiditate Sorin Rechiţan | Bravo Dle. Sorin!!! | 28 Iul |
| 1-20 din 92 | > [21-40] [41-60] [61-80] >> | |