Daca nu primesc luna de pe cer, mă multumesc cu soarele...

Înscrisă de: Mircea Vochiţă
Daca nu primesc luna de pe cer, mă multumesc cu soarele...
Data publicării: : 30 Sep 2005, vizualizări:: 1089
Localizare geografica: România, Muntii BUCEGI, Varful si Cabana Omu
Echipament folosit: PDC 4055
Bookmark and Share
Galeria Foto Alpinet
Claudiu Draghia Claudiu Draghia, Vineri, 30 Sep 2005, 1:50

Originala idee!:-D

Despinoiu Eduard Despinoiu Eduard, Vineri, 30 Sep 2005, 1:59

Sa stii ca da! Data jos pe viitor! :-D Neaparat!

Giulia Tempfli Giulia Tempfli, Vineri, 30 Sep 2005, 7:09

:-D E tare ideea!:-D

Fără foto _ _ _, Luni, 3 Oct 2005, 8:55

Draguta ideea. Mai e varianta cu soarele in palma.

Adrian Negoiţă Adrian Negoiţă, Marţi, 4 Oct 2005, 9:08

Dacă scoteai data şi dacă aveai noroc de ceva nori expresivi care să ocupe cerul oarecum monoton... mă vedeam obligat să dau un excelent:-)

Galeria Foto Alpinet
Autentifica-te sau inregistreaza-te pentru a inscrie comentarii
Comentarii înscrise de Mircea Vochiţă
FotografieComentariuData
Popas in timp
ANDREI DUDESCU
Imi place echilibrarea culorilor :-D
4 Oct
Picturală
Teo Paraschiveanu
Adevarat picturala, cam mult negru:-D
4 Oct
Ceahlau in lumina apusului
Constantin Antochi
In realitate culorile pot fi cu mult mai tari, le-am vazut dar nu pot s-o dovedesc, fotografia clasica inclusiv cea digitala are multe limite, poate holograma?:-D
4 Oct
Fierbe...
Iulian CozmaAdministrator Alpinet
Ma mir ca nu exista alte comentarii - sper ca nu gresesc - cred ca din pozele pe care le-am vazut pana acum exprima foarte bine spiritul Alpinet, un om in Fagaras, nu este rece, conventionala, are foarte multa personalitate, are multe de spus, si mai ales din ceea ce nu se vede! :-(
4 Oct
Fierbe...
Iulian CozmaAdministrator Alpinet
Ar putea figura ca intro la site-ul Alpinet, exprima legatura sau mai bine zis atractia (dependenta) omului pentru munte, cautarea vesnica a unui moment unic (pe care daca ai noroc il imortalizezi mai bine sau mai putin bine) in care sa te simti coplesit de forte pe care ai impresia ca le cunosti, cautare care pentru multi este de neinteles (nu pentru toti cei de fata), chiar daca privesc poza si spun e frumoasa, e urata, e incadrata, nu e incadrata, are lumina, nu are lumina, unghiul e stramb, focalizarea e inversa, orizontul e intr-o parte...
Frumoasa compozitie (sic)!!!:-D:-D:-D
4 Oct
Uraaaa, mergem la culcare!
Mircea Vochiţă
Cataline, data am setat-o dintr-un reflex domestic, aparatul il am de 10 luni, de alpinet am aflat acum 2 zile, iar pe munte nu am mai fost de 15ani, poze am facut de 3 ori iar de cateva ori am uitat sa iau utilajul cu mine. Data o fac sa dispara. S-ar putea sa ma prinda microbul pozelor, cateva notiuni de baza am, iar d.p.v. estetic - am cochetat cu pictura. Daca mai pun poze, tu si ceilalti fiti mai cu mila in comentarii, accept sfaturi. Scuze pentru lungimea comentariului, te salut pe tine si pe ceilalti!:-D:-(:-D
29 Sep
Pastel de Bucegi
Laurentiu Zamfirescu
Voi astia cu panorama n-ar trebui sa mai participati la top (sic), ii eclipsati pe nepanoramisti, dar e adevarat ca efortul de a ajunge la locul potrivit in momentul potrivit nu are legatura nici cu aparatul si nici cu profesionalismul celui care face poza. Fara cuvinte, bravo!!! :-x:-P:-)
29 Sep
Vedere la inaltime
Sorin Rob
Fara comentarii, Tine-o tot asa!
29 Sep
Fading
Sorin Rob
Corecta fotografic, dar clasica:-?
29 Sep
Lacul Mija
Mihai Livadariu
Mi-ar fi placut sa fiu si eu acolo!:-P
29 Sep
Legatura pamant-cer
Vişan Mirela
Lumea lui `Fantaghiro`, linia orizontului cred ca trebuia putin mai sus:-P
29 Sep
Thriller
Vişan Mirela
O fi thriller, dar imi place, parca simti mirosul aerului rece, a copacilor etc.:-P
29 Sep
Alta tara
Vişan Mirela
Se ascunsese pentru ca venea The Lord Of The Rings:-o
29 Sep
Beyond what you see
Vişan Mirela
Excelenta:-P
29 Sep
Custura opreste norii suparati
Partheniu Cezar
Da` daca norii suparati au mancat jumatate din custura?!:-(
29 Sep
Sfios
Vişan Mirela
E reusita; daca prinde-ai linia orizontului putin mai jos, poate intra in cadru mai mult cer albastru, si atunci ideea de sfiosenie devenea mai puternica; oricum la prima vedere poza pare pesimista dar nu este asa, ai vazut partea plina a paharului. Bravo!:-P
29 Sep
Turnul de piatră
Daniel Gheorghita
Excelenta, poate ar trebui s-o pui in top:-P
29 Sep
Paznicii
Daniel Gheorghita
Excelenta! Am fost acolo acum foarte multi ani.:-P
29 Sep
Minunatie
Constantin Antochi
Daca minunatia este planul indepartat (varful), planul apropiat (brazii) ocupa foarte mult spatiu in poza si se dizolva in verdele planului mijlociu fara sa iasa in evidenta, poate minunatia o reprezinta capitele? Scuza-ma, n-am vrut sa fiu ironic dar titlul nu mi se pare potrivit (vezi Miraj), poza e frumoasa (poate linia cerului trebuia sa fie putin mai jos)! :-?
29 Sep
Miraj
Constantin Antochi
E OK. Titlul nu mi se pare totusi prea potrivit, sunt prea multe amanunte "mari" pana la Toaca (adica mirajul):-?
29 Sep
Comentarii înscrise de Mircea Vochiţă
©Proiectul Alpinet 1999 - 2026