
| Galeria Foto Alpinet |
Originala idee! |
Sa stii ca da! Data jos pe viitor! |
Draguta ideea. Mai e varianta cu soarele in palma. |
Dacă scoteai data şi dacă aveai noroc de ceva nori expresivi care să ocupe cerul oarecum monoton... mă vedeam obligat să dau un excelent |
| Galeria Foto Alpinet |
| Fotografie | Comentariu | Data |
| Popas in timp ANDREI DUDESCU | Imi place echilibrarea culorilor :-D | 4 Oct |
| Picturală Teo Paraschiveanu | Adevarat picturala, cam mult negru:-D | 4 Oct |
| Ceahlau in lumina apusului Constantin Antochi | In realitate culorile pot fi cu mult mai tari, le-am vazut dar nu pot s-o dovedesc, fotografia clasica inclusiv cea digitala are multe limite, poate holograma?:-D | 4 Oct |
| Fierbe... Iulian Cozma | Ma mir ca nu exista alte comentarii - sper ca nu gresesc - cred ca din pozele pe care le-am vazut pana acum exprima foarte bine spiritul Alpinet, un om in Fagaras, nu este rece, conventionala, are foarte multa personalitate, are multe de spus, si mai ales din ceea ce nu se vede! :-( | 4 Oct |
| Fierbe... Iulian Cozma | Ar putea figura ca intro la site-ul Alpinet, exprima legatura sau mai bine zis atractia (dependenta) omului pentru munte, cautarea vesnica a unui moment unic (pe care daca ai noroc il imortalizezi mai bine sau mai putin bine) in care sa te simti coplesit de forte pe care ai impresia ca le cunosti, cautare care pentru multi este de neinteles (nu pentru toti cei de fata), chiar daca privesc poza si spun e frumoasa, e urata, e incadrata, nu e incadrata, are lumina, nu are lumina, unghiul e stramb, focalizarea e inversa, orizontul e intr-o parte... Frumoasa compozitie (sic)!!!:-D:-D:-D | 4 Oct |
| Uraaaa, mergem la culcare! Mircea Vochiţă | Cataline, data am setat-o dintr-un reflex domestic, aparatul il am de 10 luni, de alpinet am aflat acum 2 zile, iar pe munte nu am mai fost de 15ani, poze am facut de 3 ori iar de cateva ori am uitat sa iau utilajul cu mine. Data o fac sa dispara. S-ar putea sa ma prinda microbul pozelor, cateva notiuni de baza am, iar d.p.v. estetic - am cochetat cu pictura. Daca mai pun poze, tu si ceilalti fiti mai cu mila in comentarii, accept sfaturi. Scuze pentru lungimea comentariului, te salut pe tine si pe ceilalti!:-D:-(:-D | 29 Sep |
| Pastel de Bucegi Laurentiu Zamfirescu | Voi astia cu panorama n-ar trebui sa mai participati la top (sic), ii eclipsati pe nepanoramisti, dar e adevarat ca efortul de a ajunge la locul potrivit in momentul potrivit nu are legatura nici cu aparatul si nici cu profesionalismul celui care face poza. Fara cuvinte, bravo!!! :-x:-P:-) | 29 Sep |
| Vedere la inaltime Sorin Rob | Fara comentarii, Tine-o tot asa! | 29 Sep |
| Fading Sorin Rob | Corecta fotografic, dar clasica:-? | 29 Sep |
| Lacul Mija Mihai Livadariu | Mi-ar fi placut sa fiu si eu acolo!:-P | 29 Sep |
| Legatura pamant-cer Vişan Mirela | Lumea lui `Fantaghiro`, linia orizontului cred ca trebuia putin mai sus:-P | 29 Sep |
| Thriller Vişan Mirela | O fi thriller, dar imi place, parca simti mirosul aerului rece, a copacilor etc.:-P | 29 Sep |
| Alta tara Vişan Mirela | Se ascunsese pentru ca venea The Lord Of The Rings:-o | 29 Sep |
| Beyond what you see Vişan Mirela | Excelenta:-P | 29 Sep |
| Custura opreste norii suparati Partheniu Cezar | Da` daca norii suparati au mancat jumatate din custura?!:-( | 29 Sep |
| Sfios Vişan Mirela | E reusita; daca prinde-ai linia orizontului putin mai jos, poate intra in cadru mai mult cer albastru, si atunci ideea de sfiosenie devenea mai puternica; oricum la prima vedere poza pare pesimista dar nu este asa, ai vazut partea plina a paharului. Bravo!:-P | 29 Sep |
| Turnul de piatră Daniel Gheorghita | Excelenta, poate ar trebui s-o pui in top:-P | 29 Sep |
| Paznicii Daniel Gheorghita | Excelenta! Am fost acolo acum foarte multi ani.:-P | 29 Sep |
| Minunatie Constantin Antochi | Daca minunatia este planul indepartat (varful), planul apropiat (brazii) ocupa foarte mult spatiu in poza si se dizolva in verdele planului mijlociu fara sa iasa in evidenta, poate minunatia o reprezinta capitele? Scuza-ma, n-am vrut sa fiu ironic dar titlul nu mi se pare potrivit (vezi Miraj), poza e frumoasa (poate linia cerului trebuia sa fie putin mai jos)! :-? | 29 Sep |
| Miraj Constantin Antochi | E OK. Titlul nu mi se pare totusi prea potrivit, sunt prea multe amanunte "mari" pana la Toaca (adica mirajul):-? | 29 Sep |