
| Galeria Foto Alpinet |
putin neclara, dar subiectul e fain. |
O poza frumoasa a unui loc drag mie. Mie imi place sa-i zic acestei mici cascade "Voalul miresei". Nu-i asa ca seamana? |
Eugene postarea ta mi-aminteşte de această poezie: Alint (fragment) Motto: ca nispuri suntem noi si bucuria clipei ne paste ca pe niste flori care nici n-ar fi 1. Nu vrei sa-mi fii mireasa te-am luat dintre fete si te-am insemnat sa nu mai dea tarcoale nimeni viei tale ti-am lasat parul racoros peste umerii goi sa poti sa-ti ascunzi chipul rumenit de spaima ti-am rupt valul de pe fata ca sa te vad si sa ma vezi te-am dus pe campuri cu iarba moale presarata cu cimbru si iasomie si n-ai vrut sa te culci cu bratul meu capatai ti-am desfacut bratele de pe sanii inmiresmati cautand unul spre altul cu neprihanita invidie ca sa se bucure de mangaierea luminii ti-am atins amfora soldurilor tresarind de asteptare ca roua in fata soarelui ti-am prins genunchii sfiosi in palme si ti i-am dezmierdat ca pe niste miei iar ei ar fi zburat ca niste pasari straine mi-am apasat urechea pe marmura pantecului tau infrigurat de teama si-am auzit cum ninge tandru pe Himalaya am trecut cu degetele peste albeata talpilor tale si-am inteles ca esti neatinsa ca balana de tigru nevanat am dorit sa te vanez ca pe o salbaticiune am aruncat spre tine toate sagetile mi-am pierdut scutul mi-am rupt lancea si cu mainile goale vin la tine sa te intreb nu vrei sa-mi fii mireasa? (Marin Mincu) |
dincolo de inefabil: "mi-am apasat urechea pe marmura pantecului tau infrigurat de teama si-am auzit cum ninge tandru pe Himalaya" |
Foarte frumoasa cascada............ |
Multumim si pt. versuri |
| Galeria Foto Alpinet |
| 1-20 din 286 | > [21-40] [41-60] [61-80] >> | |
| Fotografie | Comentariu | Data |
| Solitude Bernhard Emy | La mulţi ani, "cozodiacule"! Mult mai mi-a plăcut poza ta! Ioi, ce-ţi e şi cu memoria asta, am până şi aceleaşi trăiri de acum un an, privind-o!:-) | 15 Iul |
| Aşteptând în faţa Porţilor închise. Cristiana Toma | Mulţumesc! }}}{{{ | 10 Iul |
| Aşteptând în faţa Porţilor închise. Cristiana Toma | Mulţumesc pentru urări! Momentan sunt tot la... muncă, da' pe la sfârşitul lui august o să "dispar" în Apuseni şi pe Ceahlău. :-P | 8 Iul |
| Rastrea mi suerte Daniela Ursu | Paule e un noroc când nu ştii că-l ai, dar la cât vibrează e imposibil să nu (te) doară.:-( | 17 Oct |
| Apocalipsă Iulius Carebia | Tocmai mă întrebam dacă umbrele au şi ceasuri albe... mda... "Phoenix - Apocalipsa" Superbă fotografie!! | 16 Oct |
| Un binemeritat popas Teo Paraschiveanu | Superb! şi eu am trecut pe-aci într-un minunat sfârşit de iarnă 2004. | 15 Oct |
| aproape de varf Otniel Boingeanu | GEP - crezi?! eu cred locurile şi oamenii depind foarte mult de lumina în car se pun SINGURE/ -I.:-) | 15 Oct |
| relaxare Paul BrÄĹ˝nzei | Paule şi care-i principiul ăla?! | 15 Oct |
| Hodină în Făgăraş Gligorie Emanoil Pârvu | GEP am vrut să te întreb unde sunt pozele din articolul despre Făgăraş, dar nu am găsit butonul unde să comentez.:-(:-( Oricum mi-am propus să citesc totul cu atenţie, deocamdată am citit doar începutul şi sfârşitul şi deja mi s-au trezit ceva amitiri despre Făgăraş, pe care le credeam deja uitate. Mi-a atras atenţia titlul articolului. | 14 Oct |
| relaxare Paul BrÄĹ˝nzei | ok, înţeleg, întrebam pentru că pt mine cred că este mai relaxant să fac poze, decât să zac pe rucsăcel!! :-P:-P eu am un "principiu", nu prea mă aşez pentru că nu-mi prea mai vine să mă ridic!:-P:-P:-P | 13 Oct |
| relaxare Paul BrÄĹ˝nzei | acuma de, io cred că sunt singura care habar n-are care dintre cei doi e Paul!:-( superb cer de toamnă! | 13 Oct |
| Aţi urcat vreodată Piatra Sură? Cunoaşteţi pe cineva care s-o fi făcut? Daniela Ursu | Viorele şi mie, şi mie!:-):-) | 12 Oct |
| Rastrea mi suerte Daniela Ursu | Mda, pe LCD se vede muuult mai bine. Cred că ar tb să ţinem ceva cursuri gratuite despre privitul cu inima. Numai bine! }}}}{{{{ | 12 Oct |
| Pe drumul de costişă... Teo Paraschiveanu | Adiţă ce ziceai că vrei?!:-P:-P | 12 Oct |
| Rastrea mi suerte Daniela Ursu | Superbă poză! Acum înţeleg şi comentariul ăla vis-a-vis de lb. spaniolă. Mă întrebam cum îţi dai seama când priveşti o poză că este vb despre un apus sau despre un răsărit de soare?! (pasiunea mea sunt apusurile) | 12 Oct |
| Trecând,, Puntea Suspinelor,, Ioan Constantin(Dinu) HESSELMAN | Dinule al cui nu e?! Nu m-am uitat pe hartă, dar eu mi-am zis că la anul dacă e mai aproape m-aş duce pe la vecini, marea lor am înotat-o mai am să le caţăr şi munţii.:-):-):-) | 9 Oct |
| HAIKU Viorel Borteş | Hai că uitasem de poza asta cu Haiku-ul!! Ce-am mai râs când am văzut pe monitorul de acasă că te-am confudat!:-):-) | 9 Oct |
| Eu şi Răsturnica pregătite de drum Cristiana Toma | De urcat urc, nu-i bai dar n-aş vrea să urc pe lângă biţă!!:-P:-P Oricum am ceva dealuri pe-aci tot să mă antrenez. Acum nu ştiu dacă tu ai merge cu o novice într-ale biţei pe munte, io când aud de începători o tai frumuşel... după primul colţ.:-(:-( | 9 Oct |
| Trecând,, Puntea Suspinelor,, Ioan Constantin(Dinu) HESSELMAN | Ehh... ai tu ce-ai cu Bucegii!! Probabil că stai prin zonă, nu?! | 9 Oct |
| Eu şi Răsturnica pregătite de drum Cristiana Toma | Viorele s-a făcut, dacă-mi grantezi că nu dau colţul ca alegrătorul de la Maraton după ce urc 32 de km cu biţa!!:-P:-P Ehh... io trăiesc mai mult pentru coborârea aia.:-):-) | 9 Oct |
| 1-20 din 286 | > [21-40] [41-60] [61-80] >> | |