
| Galeria Foto Alpinet |
"e la....munte....si-acolo as vrea sa mor ehehe...nimic nu se compara cu un somn de dupa amiaza in fan! |
Şi acum, după ce-ai chefuit Fără scară, bine-aghesmuit Nu-ţi mai vine să cobori Dormi în fân până în zori. |
cred ca e bine in fan cred ca si aparatul foto se simte bine acolo |
Florin, cum de-ai ghicit?! Dupa o plimbare tur-retur pana jos in Cheile Duruitoarei, fiindca era prea devreme sa coboram in Damuc, am petrecut mai bine de o ora motaind in fan. |
Cu agiazma lui Athena? Aia luata ca apa minerala!? |
Ileana, cred ca nu a avut nimic de obiectat nici el iar noi nici atat. |
Titus, sunt convins ca as fi facut la fel |
Fain, foarte fain moment! |
Ioi, imi aminteste de sura lui nea Petric de la Tecsesti, Trascau |
Fain ursuleţ supărat! |
Te-ai urcat în pod să nu te-ajungă Siretul? |
asta da locuinta! cea mai faina |
Titus, cred c-a dat norocul peste tine Sau tu te-ai împiedicat de el? Locuinţă la fânărie, acuma turn, Nu de fildeş da-i bun şi ăsta Şi-acuma hop şi grădină. Da’ gardurile m-au dat gata. Spune drept, ce cultivi tu acolo? |
La multi ani! |
La Mulţi Ani, Titus! Ture de neuitat pe cărări pline de Lumină îţi dorim! Giulia şi Daniela. |
La multi ani! |
la multi ani si poze super!!! |
La Multi Ani cu poteci si zapezi! |
La multi ani! |
Va multumesc tuturor pentru urari si va doresc la randul meu cat mai mult Munte. |
Toată săptămâna e ziua ta? La mulţi ani Titus! |
Dacă nu-ţi schimbi cuibul Roagă-l pe moş Nicolae Să-ţi aducă un fular şi nişte mănuşi. |
La "munti" ani! |
,, La multi ani" si Cat mai sus! |
La multi ani! |
La multi ani!!! |
Cu intarziere, dar si anticipat(pentru anul nou) LA MULTI ANI! |
frumos |
ce ursuleti ai pe tricou? vreau si eu unul. |
Codruta e sefa peste ursuleti. Intreaba la ea. |
La multi ani si la cat mai multe poteci batute sus pe munte; cararile vietii cu soare si multa sanatate. Numai de bine, Titus! |
Multumesc Mihai. Sper sa ne vedem prin Ceahlau in curand. Tocmai l-am admirat duminica dinspre Batca Rotunda, in cursul unei plimbari pe culmea de deasupra Bistrei. Se pregatea si el de sarbatoare, avea brau de nori. |
La multi ani!!!! |
La multi ani!! |
la multi ani fericiti! |
la multi ani, Titus, magicianul din Ceahlau! |
Calde multumiri tuturor. Si asa cum sade bine Alpinetzilor (si nu numai) va doresc la randul meu cat mai multe si mai frumoase clipe petrecute in mijlocul naturii: munte, mare, deal, campie, padurea de langa casa,... oriunde va simtiti voi bine. |
Un pahar cu “busuioacă” adăugat la “aghiazma” de la Cheile Lapoşului, un rucsac “viu” prin apele Bicăjelului, o cafea în zori la “fânărie”, tot ce înseamnă frumosul absolut împărtăşit prietenilor…La mulţi ani, plini de bucurii esenţiale! |
Ooo! Ce surpriza Athena. Nici nu stiam ca ai ajuns si pe aici. Banuiesc eu cine-i "vinovatul" Multam de urari si pe curand. |
Nenea Titus recunosc sunt vinovat Da' o vină are şi busuioaca săraca Promit să fiu cuminte doar dacă ţin minte La mulţi ani vrăjiţi cu prieteni fericiţi! |
Ei daca promiti solemn, cu mana pe busuioaca, atunci te iert. |
La multi ani! Titus, multa sanatate si cat mai multi munti. |
La multi ani! si prieteni atat cat trebuie pentru batut carari la inaltime |
După zece ani de prietenie Şi un brânci în mintea copiilor Ai plecat în lumea minunat’ a lor Dar să nu uiţi nicicând de fânărie La mulţi ani Titus! |
La multi ani!, cu multumiri sincere pentru faptul ca prin informatiile impartasite pe Alpinet ai reusit sa imi trezesti interesul de a strabate o zona minunata a Carpatilor nostri. Din punctul meu de vedere esti una din persoanele cele mai importante ale acestei comunitati. |
la multi ani fericiti!!!! |
@Paul: ei, nu am plecat chiar de tot in lumea copiilor, sunt asa juma-juma @Adrian: ei, pana la o persoana importanta a cestei comunitati mai am @Ileana: multumesc, numai bine si carari cu soare. |
| Galeria Foto Alpinet |
| << [81-100] [101-120] [121-140]< | 141-160 din 235 | > [161-180] [181-200] [201-220] >> |
| Fotografie | Comentariu | Data |
| Spre Poiana Maicilor Monica Oprina | Ii spune a Maicilor fiindca in acea zona a fost candva chilii unde stateau fost cateva maicute. vezi: http://www.sfant.ro/sfinti-romani/cuvioasa-mavra-de-la-ceahlau-2.html Dar pana una, alta ce e in poza nu e deloc Poiana Maicilor si nici nu e pe drumul catre ea. Ce se vede este camparea (in primul plan), platoul mai in spate (zona interzisa!) iar in stanga o bucatica din Piatra Lata din Ghedeon. Poza e facuta din drumul care urca prin Lutul Rosu-Detunate la Dochia. | 6 Sep |
| Aiguille du Meledic Titus Hen | Multumesc pt aprecieri, Mihaela. Din pacate sunt deja cam prea cunoscute si datorita accesului relativ facil, platoul, Lacul Mare si dolinele din imediata apropiere incep sa semene cu gropile de gunoi in care tind sa se transforme toate traseele umblate din munti si de aiurea. Probabil o tura in afara sezonului estival ar fi mai aproape de linistea si curatenia pe care cred ca cei mai multi si-ar dori-o pe acolo. O mare problema ar fi vremea ploioasa. Nu ai ce cauta pe acolo cand ploua sau imediat dupa. Nu vreau sa ma gandesc cum ar arata o viitura pe unele vai sau catararea prin Marele Canion dupa/pe ploaie. Noi am beneficiat, daca pot spune asa, de o vreme extrem de secetoata si tot erau zone in care sub in strat intarit de cativa centimetri era unul care aducea foarte mult cu plastilina. | 11 Aug |
| Lumină caldă Mihaela-Alina Radu | Foarte frumoasa toata seria. Sunt locuri prin care vreau sa ajung de ceva timp dar inca nu am reusit. Poate la toamna sau primavara, cum cred ca ai fost tu. | 2 Aug |
| Haiku Paul Airinei | Mai degarba fotografii cu Santinela care e vis-a-vis. E drept ca nu este din unghiul clasic. Dar nu asta conteaza, locul e super. | 2 Aug |
| Amintiri din casa liftului Paul Airinei | Si cand te gandesti ca nu e facuta dintr-un traseu de alpinism:-P | 2 Aug |
| In căutarea unghiului perfect Paul Airinei | Salut Paul. Uite ca ai deja comentarii, nu sunt eu primul:-P Super poza, ca toate celelate din tura. La mai multe! | 31 Iul |
| Acolo unde cresc norii 2 Silviu Matei | Felicitari pt toata seria. Imi pot doar imagina cam cata munca/rabdare e in spatele ei. Am vazut, de mult, cred ca prin 85, cum un pasionat, la fel ca tine, dorea sa filmeze iesirea din gaoace a unor pui de acvila. A stat cateva zile pe un tzanc alaturat, unde-si montase camera. Intre timp zona s-a "civilizat" asa de mult incat nu cred ca mai este urma de acvila pe acolo.:-( | 30 Iul |
| Dansul umbrelor Titus Hen | Aici era doar echipa de explorare:-P Umbre de toate am fost 14!! | 12 Iul |
| Aiguille du Meledic Titus Hen | Salut Marian. Da, zona e superba si cu exceptia weekendului a fost liniste si pace pe acolo. De fapt nici in weekend nu am vazut prea multa lume mergand, fie si macar prin jurul campingului. Berea, micii si muzica sa traiasca! Zona cu sare la suprafata este f mica cam 2x2 km dar in acelasi timp f complexa. Cu exceptia zonei Amfiteatrului si a dolinelor din imediata apropiere a campingului catre care duc niste poteci clare, restul e in regim de explorare. Si e plin de copacei cu spini dar si de surprize. Imi pare rau ca nu am reusit s aajung si mai spre munte in zona schiturilor dar asta e o invitatie pentru o viitoare tura:-P Poate ne mai vedem pe undeva. Vii la Bran? | 12 Iul |
| Titus Hen Titus Hen | Multumesc Ileana. Meritul e mai mult al naturii care e foarte darnica pe acolo:-) | 11 Iul |
| Marele Canion Titus Hen | Stiu ca nu e chiar in Muntii Vrancei dar Subcarpatii Vrancei (nici macar grupa mai mare a Subcarpatilor de curbura) nu sunt in lista de zone disponibile asa ca am pus si eu pe aproape:) | 11 Iul |
| Tunelul Titus Hen | Da, zona e super dar din pacate se aplica si aici "tara frumoasa, pacat ca e locuita". Multa mizerie prin locurile in care ajung usor turistii (dolinele de langa camping) sau de-a lungul paraielor care trec prin sate. Asa poti "admira" in albia paraului Meledic (poza cu "zapada"): ghete, lighene, nelipsitele PET-uri si multe alte asemena "frumoseti":-( | 11 Iul |
| Marele Amfiteatru Titus Hen | Buzau-Lopatari-Meledic Pentru detalii vezi in IIC 10/2005. | 11 Iul |
| Marele Canion Titus Hen | Pai scrie in titlul albumului: Meledic:-D Pentru detalii vezi in IIC 10/2005. | 11 Iul |
| Gradina Zanelor - vedere de sus Titus Hen | Numai sa nu-si rupa gatu' pe acolo, ca daca e vreo zana mai nervoasa ii face vant de se duce de-a tumba pana in sosea:-P | 18 Apr |
| Si apusul... Cosmin Sava | Fain, ca-n totdeauna pe acolo:) Pare sa fie tot putina zapada pe sus. Iarna asta ne-a cam pacalit.:( | 5 Mar |
| Cat casa Titus Hen | Pai hai, ca zapada mai e destula dupa cum vezi:) Urcusul din Iacobeni te scuteste de umblatul prin padurile de sub Ousoru si te scoate direct sus la gol. | 3 Mar |
| Curcubeu în plină iarnă Titus Hen | Stiam asta (vezi descrierea). Ar fi trebuit sa pun ghilimele ca sa fie mai clar. | 15 Ian |
| Lumina si umbra Tatár Attila | Si mie mi-ar fi placut ca norisorii aceia de pe creasta mai aproape, sa fie mai multa lumina. Dar oricum e superb. | 18 Nov |
| Claile lui Miron Titus Hen | E la doar 100 m din poteca, poate nici atat. Nu necesita acrobatii, doar atentie si bineinteles sa stii pe uinde s-o iei:) | 19 Sep |
| << [81-100] [101-120] [121-140]< | 141-160 din 235 | > [161-180] [181-200] [201-220] >> |