Alpii Transilvaniei

Înscrisă de: Ioan Muntean
Alpii Transilvaniei
Data publicării: : 20 Iul 2008, vizualizări:: 1746
Localizare geografica: România, Muntii FAGARASULUI, Valea Rea
Bookmark and Share
Galeria Foto Alpinet
Fără foto george nica, Duminică, 20 Iul 2008, 13:37

ai ajuns cu masina pana acolo?
cum e drumul?
numai bine

Ioan Muntean Ioan Muntean, Duminică, 20 Iul 2008, 13:47

Am ajuns cu cateva dificultati si multe emotii. Sunt 37, 5 km de drum forestier de unde este gata asfaltul. Pana la barajul Vasalatu fara probleme-doar mult praf, 17, 2 km in 30 minute. De acolo drumul se ingusteaza si apar foarte des zone denivelate cu grohotis, apa sau lemne de la exploatatiile forestiere, riscand sa atingi dedesubt. Vreo 2 zone greu de trecut pe ultimii 3 km. Asa ca ceilalti 20, 3 km i-am facut in 2 ore.

Fără foto george nica, Duminică, 20 Iul 2008, 13:51

aha, buna aproximare, deci sa evit ultimii 3 km.

Ioan Muntean Ioan Muntean, Duminică, 20 Iul 2008, 14:03

Depinde si de masina, daca e garda mai inalta, dar daca ai transpirat... de emotii pana acolo, merita si finalul!:-P

Serban Leoca Serban Leoca, Duminică, 20 Iul 2008, 21:38

Cu ce masina ati mers?

Ioan Muntean Ioan Muntean, Duminică, 20 Iul 2008, 22:03

Cu un renault. Are garda la sol cu 2-3 cm mai mica ca loganul.

Serban Leoca Serban Leoca, Duminică, 20 Iul 2008, 22:07

Deci se poate... Multumesc.

Ioan Muntean Ioan Muntean, Luni, 21 Iul 2008, 0:08

Cu placere. Merita!!!

Fără foto Angel Iovi, Miercuri, 23 Iul 2008, 23:17

Multumiri anticipate pentru un eventual raspuns.
Ca sa se evite ultimii 3 km se poate lasa masina undeva? Vreo poenita, undeva unde nu incurca "circulatia"--a se citi blocheaza drumul?
Adica chiar daca nu ma duc cu masina pana la stana, dar nici 20 Km pe jos.
Multumesc

Ioan Muntean Ioan Muntean, Joi, 31 Iul 2008, 17:19

Scuze de intarzaiere, am fost plecat. Chiar in ultima parte se poate lasa, pe margine fiind si cateva poienite.

Galeria Foto Alpinet
Autentifica-te sau inregistreaza-te pentru a inscrie comentarii
Comentarii înscrise de Ioan Muntean
[1-20]<  21-28 din 28
 
FotografieComentariuData
Groapa ruginoasă
Ioan Muntean
Munte surpat natural, nu antopologic.
4 Iun
Moonwalk
Gabriela Varveri
supeeeeeeeeeerb:-) pacat ca nu pot nota.
3 Iun
Supernova
Claudiu Draghia
imi place la nebunie.ti-as da 10 dar nu pot vota... inca
2 Iun
VALURI
Ioan Muntean
Merci de observatie, si sfaturi., am si rezolvat-o. dar ma gandeam ca fiind la inceput sa timit in top e cam repede.
odta trimisa on galerie banuiesc ca n-as mai putea sa o trimit si in top, ca nu stiu:-?
2 Iun
De pe Parangu Mic spre sud
Ioan Muntean
sunt ruinele unei foste statii meteo, stalpi ruginiti, gard de sarma si mult fier... acum toate acoperite de zapada, dar vara se vad:-o
31 Mai
Bucuria de a ajunge la Bucura!
Ioan Muntean
coborarea din sa la vederea lacului se face relaxat
31 Mai
Oglinda naturală de la Bâlea
Ioan Muntean
Dată: 2005:07:29 13:34:08, dar si anul trecut arata cam la fel
31 Mai
Taul Portii
Iulian CozmaAdministrator Alpinet
superba! si e Taul Portii:-)
30 Mai
Comentarii înscrise de Ioan Muntean
[1-20]<  21-28 din 28
 
©Proiectul Alpinet 1999 - 2026