
| Galeria Foto Alpinet |
Acum la comentarii sunt destule.... Ce fac astia....fac lectii de biologie sau arta fotografica? |
Foarte faine!! |
O captura excelenta! Felicitari! Cat despre parerea exprimata mai sus, eu zic ca cine vrea sa ramana ignorant, n-are decat. Pentru mine fiecare fotografie noua postata e o noua lectie de arta fotografica, de biologie, de geografie si, mai ales de omenie... |
complimenti!:D |
Foarte frumos surprins motatul. Fundalul il scoate in evidenta fara sa vrei. Frumos lucrat. |
Individul(da) din fotografie (barbatusul si femela arata identic) se numeste Tofted Titmouse. Si el e unul dintre vizitatorii zilnici la samantzarul meu de iarna din gradina. Felicitari pentru ambele fotografii! |
Păsările s-au sculat Penele şi-au scuturat Smulge-o pană mai zbârlită Curăţă şi netezeşte Pentru nuntă se găteşte Ca să fie mai curată Ca să fie mai moţată. (NUnta în codru) F. Iordăchescu |
Sincer eu nu m-as tunde asa da' lui ii sta bine :D |
Multumesc de vizita si comentarii. Multumesc Paul pentru informatii. Am ezitat sa dau numele englezesc sau frantuzesc pentru ca am fost "criticat" mai inainte, cum ca asta ar fi un site romanesc...etc. Am incercat sa fac o asa zisa traducere in romana. Numai bine, Mircea |
Mircea, lasa carcotasii si criticile lor, continua sa ne incanti si atat! cred ca de-asta la fotografiile tale nu am "indraznit" comentarii, nu as face altceva decat sa stric farmecul.... nu stiu cum as putea adapta titlul cartii "Fetele bune ajung in rai, fetele bune ajung unde vor" (sic!) in varianta masculina, ca sa stii sa "indraznesti" sa (mai) "gresesti" si alta data daca vrei si din partea mea o "critica", ia de aici: "just perfect!!!!" (ingaduieste-i si pe ei, ca or avea saracii lipsa de fier personal: Felicitari!!!, eu am doar de castigat de pe "urma ta" |
ups!!! erata: "Fetele bune ajung in rai, fetele rele ajung unde vor" |
Foarte frumos |
| Galeria Foto Alpinet |
| 1-20 din 45 | > [21-40] [41-45] | |
| Fotografie | Comentariu | Data |
| Vârtop MARIUS CIGHER | Superba! | 19 Mai |
| huhurez mic Alexandru Badulescu | Super fain portret. Expresia pasarii e bestiala:-P | 10 Mai |
| Bufnita zapezii, Snowy Owl (Bubo scandiacus) Mircea Costina | Multumesc mult pentru comentarii. -Fotografia a fost facuta la vreo 100km nord de Montreal-Canada -Cat despre notarea "e OK", nu ma deranjeaza, atat timp cat omul isi si justifica optiunea si iti comenteaza fotografia. Asa mai invatam si noi sa ne corectam. Din pacate majoritatea persoanelor ce noteaza sub medie nu au nici o parere despre fotagrafia in cauza:-? | 10 Mai |
| Huhurez mare Bogdan Ciungara | Superb exemplarul. Felicitari pt. fotografie! Stiu cat de greu este sa gasesti din specia asta. | 14 Apr |
| vizitatorii Adrian Herghelegiu | Frumoase exemplare de ciobanesc cehoslovac. La prima vedere seamana cu lupii, dar in Ro nici gand sa fie asa prietenosi. Lupii raman unele dintre cele mai dificil de fotografiat animale. Majoritatea pe care-i vedem pe net sunt semicaptivi, in mari parcuri ingradite. http://en.wikipedia.org/wiki/Czechoslovakian_Wolfdog | 14 Apr |
| Bufnita zapezii, Snowy Owl (Bubo scandiacus) Mircea Costina | Mltumesc mult pentru comentarii si vizita:-P | 8 Apr |
| Dupa multe cautari Silviu Matei | Buna Silviu si merci frumos pentru vizita. Cine spune ca fotografiile de wildlife sunt banale, nu a incercat niciodata sa faca asa ceva sau daca a incercat a vazut ca nu-i iese. Cat despre fotografia pe care ne-o prezinti tu aici, pot spune ca este cea mai buna imagine cu aceasta specie pe care am vazut-o facuta in Ro. Felicitari pentru toata munca ta! | 7 Apr |
| Prundaraş Mircea Costina | Merci frumos de vizita! Pai eu zic ca cel mai "mare secret" ar fi dragastea de natura. Apoi ar urma lumina buna, setarea aparatului, modelul lentilelor, etc. | 19 Aug |
| Portret de uliu Mircea Costina | Multumesc de vizita! Canon 40d+Canon 300mm f4+1.4tc, 1/200 s, f 5.6, ISO 400. | 19 Aug |
| Portret de uliu Mircea Costina | Merci beaucoup:-P. Canon 300mm f4+1.4tc. | 6 Aug |
| coroniţă Daniel Humelnicu | Superba! 10+ | 17 Iul |
| vara motzilor adrian munteanu | 10+ | 17 Iul |
| Curiozitate Mircea Costina | Merci de vizita. Nu i-am momit cu nimic. Micutul era pur si simplu curios:-P. | 15 Mai |
| De mine-as vrea sa te apropii, priveste-albastrul cum iubeste stropii Cristian-Alexandru Catana | Excelenta! | 10 Mai |
| Luşcuţă KEREKES ISTVAN | 10+ Merita locul 1 in top. | 10 Mai |
| Snowy in action Mircea Costina | Merci de vizita. Da, intr-un parc natural din apropiere Montréalului. | 6 Mai |
| Prin iarba Silviu Matei | Excelenta!! O specie destul de greu de fotografia. Felicitari!:-P | 8 Mar |
| Snowy in action Mircea Costina | Merci de vizita. Exemplarul de fata s-a dovedit extrem de cooperant:-D. Am umplut un card de 4G in ziua respectiva. Mai multe cadre puteti vedea aici: http://www.pbase.com/mirceacostina_13/birds_of_prey__rapaces | 8 Mar |
| Ciuhurez (Surnia ulula) Mircea Costina | Merci de vizita. Huhurezul este diferit de asta. In Romania exista 2 specii de huhurez: huhurez mare (Strix uralensis) si huhurez mic (Strix aluco). Astia doi sunt nocturni. In schimb, ciuhurezul (Surina ulula), vaneaza mai mult ziua:-P. | 24 Feb |
| Sunt o blonda.........superba Silviu Matei | Beton blonda:-D. Culoarea e f. interesanta. Cred ca e vorba de o forma de albinism partial. | 24 Feb |
| 1-20 din 45 | > [21-40] [41-45] | |