
| Galeria Foto Alpinet |
Frumoase depărtări. Nu te mai saturi de privit! |
...când le (re) cunosti!...deci Caltun -Lespezi fiind cam pe la mijloc, cine ar putea fi vârful înalt din dreapta: Vânatarea? am auzit de mult, nu mai stiu sursa, ca s-ar numi nu "vânatoarea" ci "vânatarea" de la culoarea vânata a pietrelor; sa fie adevarat? |
Posibil, atata timp cat termenul de vanatare se mai intalneste si in alte locuri. De exemplu in muntii Metaliferi in Rezervatia calcarelor Craciunesti - Baita, unde imensul perete de calcar este denumit Vanatare. |
| Galeria Foto Alpinet |
| 1-20 din 32 | > [21-32] | |
| 1-20 din 32 | > [21-32] | |