
| Galeria Foto Alpinet |
ai ajuns cu masina pana acolo? cum e drumul? numai bine |
Am ajuns cu cateva dificultati si multe emotii. Sunt 37, 5 km de drum forestier de unde este gata asfaltul. Pana la barajul Vasalatu fara probleme-doar mult praf, 17, 2 km in 30 minute. De acolo drumul se ingusteaza si apar foarte des zone denivelate cu grohotis, apa sau lemne de la exploatatiile forestiere, riscand sa atingi dedesubt. Vreo 2 zone greu de trecut pe ultimii 3 km. Asa ca ceilalti 20, 3 km i-am facut in 2 ore. |
aha, buna aproximare, deci sa evit ultimii 3 km. |
Depinde si de masina, daca e garda mai inalta, dar daca ai transpirat... de emotii pana acolo, merita si finalul! |
Cu ce masina ati mers? |
Cu un renault. Are garda la sol cu 2-3 cm mai mica ca loganul. |
Deci se poate... Multumesc. |
Cu placere. Merita!!! |
Multumiri anticipate pentru un eventual raspuns. Ca sa se evite ultimii 3 km se poate lasa masina undeva? Vreo poenita, undeva unde nu incurca "circulatia"--a se citi blocheaza drumul? Adica chiar daca nu ma duc cu masina pana la stana, dar nici 20 Km pe jos. Multumesc |
Scuze de intarzaiere, am fost plecat. Chiar in ultima parte se poate lasa, pe margine fiind si cateva poienite. |
| Galeria Foto Alpinet |
| 1-20 din 48 | > [21-40] [41-48] | |
| 1-20 din 48 | > [21-40] [41-48] | |