Valea Rea

Înscrisă de: Claudiu Enescu
Valea Rea
Data publicării: : 27 Sep 2003, vizualizări:: 1977
Localizare geografica: România, Muntii FAGARASULUI, Refugiul Vistea
Echipament folosit: Canon EOS10, filtru gradual G2 +warmer 81A, Fuji Provia 100F
Bookmark and Share
Galeria Foto Alpinet
Dan Izvoreanu Dan IzvoreanuAdministrator Alpinet , Duminică, 28 Sep 2003, 20:59

Cind ai fost in Fagaras?

Fără foto Claudiu Enescu, Luni, 29 Sep 2003, 7:58

La sfarsitul lui august. A fost o saptamana fara un strop de ploaie.

Fără foto Alex David, Luni, 29 Sep 2003, 8:35

Isi ia omu' concediu, fuge-n Fagaras si incepe ploaia.:-(Se intoarce la servici si-l loveste canicula.:x Iar tu ne frangi inima cu vremea buna din Fagaras. Sa-ti fie rusine!:-) In rest, pozele tale sunt faine.

Fără foto Claudiu Enescu, Luni, 29 Sep 2003, 9:00

Sorry, dar tot anu' stau la birou. Incepand din iulie stau cu ochii pe prognoze pe www.weather.com. Este al doilea an in care plec la munte dupa prognozele lor si n-au dat gres.

Fără foto Alex David, Luni, 29 Sep 2003, 13:43

Thankx!:-)

Dan Izvoreanu Dan IzvoreanuAdministrator Alpinet , Miercuri, 1 Oct 2003, 16:25

De regula iulie e mai capricioasa si august mai calma

Dan Izvoreanu Dan IzvoreanuAdministrator Alpinet , Miercuri, 1 Oct 2003, 16:25

Ps: Poze cu Iezerul Moldoveanului n-ai?

Fără foto Claudiu Enescu, Marţi, 7 Oct 2003, 3:20

Ieste.

Adrian Negoiţă Adrian Negoiţă, Sâmbătă, 11 Oct 2003, 12:55

Unde este Iezerul Moldoveanului?
Poza este superba!!! Si pentru ca am fost acolo pot spune ca merita un 10!!!
In cat timp se ajunge intr-o localitate pe triunghiul rosu de pe Valea Rea? Este suficienta o zi lunga de vara, plecand de la refugiul Vistea? Ce retragere (autobuz/ microbuz/ cale ferata) ar fi din acea localitate spre Bucuresti?
Astept cu interes si poza cu Iezerul Moldoveanului!

Lucian Jurca Lucian Jurca, Sâmbătă, 11 Oct 2003, 14:25

Nu am reusit sa apreciez prea mult poza asta, imi pare rau, sper sa ma revansez la o viitoare poza care sa fie la fel de bine realizata tehnic dar sa aiba si acel ceva care sa nu te faca sa stai pe ganduri prea mult cand cauti butonul cu note mari:-(

Fără foto Claudiu Enescu, Sâmbătă, 11 Oct 2003, 21:23

Pentru Lucian... Nu este nici o problema, nu este nevoie sa te revansezi.

Pentru Adrian... Lacul triunghiular este in dreapta. Poza este facuta de pe Hartopul Ursului. Se poate ajunge in 7-8 ore din vale pana in Portita Vistei.

Galeria Foto Alpinet
Autentifica-te sau inregistreaza-te pentru a inscrie comentarii
Alte fotografii înscrise de Claudiu Enescu
 1-20 din 34
  > [21-34]
Rasarit la Sambata
Miercuri, 4 Feb 2004 Vizualizări: 1483
Valea Podragu
Marţi, 16 Dec 2003 Vizualizări: 1419
Varful Moldoveanu
Marţi, 16 Dec 2003 Vizualizări: 2223
Lacul Podragu 2
Vineri, 28 Nov 2003 Vizualizări: 2042
Lacul Podragu
Vineri, 28 Nov 2003 Vizualizări: 2466
Vistea Mare - Moldoveanu
Vineri, 21 Nov 2003 Vizualizări: 1957
Trapezul in apus
Vineri, 21 Nov 2003 Vizualizări: 1590
Apus
Vineri, 7 Nov 2003 Vizualizări: 1204
Vedere din Vistea Mare
Vineri, 7 Nov 2003 Vizualizări: 1865
Moldoveanu bantuit
Sâmbătă, 25 Oct 2003 Vizualizări: 1692
Lacul Podragel
Sâmbătă, 25 Oct 2003 Vizualizări: 8339
Varful si Lacul Podragu
Sâmbătă, 11 Oct 2003 Vizualizări: 2777
Privind inapoi
Sâmbătă, 11 Oct 2003 Vizualizări: 1313
Jos in vale e civilizatia
Sâmbătă, 27 Sep 2003 Vizualizări: 6161
Paraul
Sâmbătă, 6 Sep 2003 Vizualizări: 1166
Vindecatoru'
Sâmbătă, 6 Sep 2003 Vizualizări: 1459
Puntea
Sâmbătă, 6 Sep 2003 Vizualizări: 1236
Dimineata
Sâmbătă, 6 Sep 2003 Vizualizări: 1478
Iezer
Marţi, 19 Nov 2002 Vizualizări: 2129
Pecineagu
Sâmbătă, 26 Oct 2002 Vizualizări: 4481
Alte fotografii înscrise de Claudiu Enescu
 1-20 din 34
  > [21-34]
©Proiectul Alpinet 1999 - 2026