
| Galeria Foto Alpinet |
Faine poze ai |
Această fotografie creează privitorului o stare de anxietate profunda, accentuată de unghiurile ascuţite ale stâncilor şi marginalizarea elementului uman într-o poziţie secundară, în planul drept al imaginii. Acestor defecte incontestabile li se adaugă referinţele transparente la peisaje tip 'Phantom Menace', dar verdele scenei finale a filmului lui George Lukas este transpus aici într-un alt registru cromatic, mai degrabă neinsiprat. Cu greu îi pot acorda acestei fotografii notă de trecere: voi spune totuşi, nota 6. Hmm. |
Si nesimtirea continua. Desi nu neg ca ai simtul umorului si o anume istetime a penei, nu orice poate fi subiect de bascalie. Posteaza o poza si vom vedea atunci de ce esti in stare. Asa ramai un simplu bard ranchiunos fara opera. |
Poza este excelenta! Foarte bine spus, Claudiu!! Glosarea ridicola pe tema facatorului de bani, dar creatorului de nimic, a se citi George Lukas, este de tip clar infatilisto-teribilist, fiind tipica oricarui adolescent (sub 17 ani) ce s-a trezit brusc ca exista, si care, cu aceasta ocazie, vrea sa epateze "profund" spunand ca stie ceva atat de abscons si abstract incat nimeni nu il va putea descifra sau urmari in ceea ce spune! |
| Galeria Foto Alpinet |
| 1-20 din 34 | > [21-34] | |
| 1-20 din 34 | > [21-34] | |