
| Galeria Foto Alpinet |
poza facuta in 23 august 2006 |
Faină! |
Daca-mi zice careva ce varf e in departarea centrala, dau niste beri! |
pai in plan central spre departare putem avea Piule, Coada Oslei, ceva din Valcan, zone de podis si campie, Dunarea, pana in mtii Bulgariei. Cate beri? |
Nu Andrei, intre linia din planul apropiat si orizontul indepartat, undeva in saua din mijloc, la baza pantei din dreapta se vede un varf... |
Imi cer scuze ca v-am indus in eroare...deh nu mi-am adus aminte; incercati sa vedeti ce varf este avand ca reper ca poza cred ca e facuta inspre zona Piatra Iorgovanului si culmea stanga e Oslea |
Asa am gasit cred |
Prefer beri locale (ca in tarile "germanice"), dar merg si obisnuitele.... Depinde de unde esti, daca trec prin zona te anunt. Tare vreau sa mai merg prin mtii Mehedinti si pe la Closani |
Din zona sunt, de unde se vedea tot Podisul si Muntii MH de la Domogled la Piatra Closanilor, numai ca acum sunt prea departe de muntii Romaniei, daramite de ai Mehedintiului. Insa poate ne intalnim la vara prin zona! Si sincer si eu prefer tot berile locale... europene... |
| Galeria Foto Alpinet |
| 1-20 din 57 | > [21-40] [41-57] | |
| 1-20 din 57 | > [21-40] [41-57] | |