Comunity

Search

Events
Don't miss
Marathon Piatra Craiului



Marathon 7500



Bike marathon 4 Mountains



Cazare Predeal

cazare


Cazare, Pensiuni, Hoteluri

Partners
Zitec - software outsourcing romania

Emisiunea Sport Extrem la Radio Bucureşti


Alpinet on TwitterAlpinet on Facebook
Bookmark and Share
Posted by: Cătălin Olteanu in de-ale lui Cătălin Olteanu , de-ale lui Cătălin


8% din banii necesari pentru tipărirea revistei Munţii Carpaţi au fost obţinuţi,
pe perioada primelor 36 de numere, din abonamentele trimise de iubitorii muntelui. Acesta este cel mai sigur sprijin pentru apariţia ritmică a revistei.

Dacă nu aveţi bani mulţi la dispoziţie,
abonaţi-vă măcar pentru trei numere (100.000 lei) şi veţi avea, periodic,
ghidul potecilor de altitudine, cu toate datele la zi.

Ne simţim onoraţi să facem cunoscute numele celor care au ajutat efectiv la apariţia revistei Munţii Carpaţi.

Adjud - Pelat Xavier; Aiud - Bande Adin, Bălan Ciprian, Coman Gabriel, Ingher Gizella, Kozma Levente, Marcu Ştefan, Niţescu Cristian, Pop Lucian Mihai, Ştef Mircea; Alba Iulia - Arăboaiei Marcel, Asociaţia Ecotur, Avram Dumitru, Căta Alexandru, Cioica Emilian, Coman Ştefan, Cristea Olimpia, Enache Elena, Giorgi Vasile, Gruian Irina, Iepure Alexandru, Irimie Radu, Jitaru Călin, Krizbai Iosif, Lazăr Nicolae, Leahu Viorel, Lörincz Mihai, Lungu Claudiu, Manole Bogdan, Moldovan Dragoş, Muncus Ioana, Nănescu Marinela, Nistorescu Claudiu, Oarga Horia, Pintea Felix, Piţu Nicolae, Pop Călin, Popescu Constantin, Puşcaş Mărioara, Scambloschi Virgil, Solomon Teodor, Todor Mirel, Ţuia Dan, Zbarcea Florin; Albeşti Paleologu - Popescu Vasile; Alexandria - Dina Ionuţ; Andrei Şaguna - Duma Cornel; Anina - Klump Ioan; Arad - Alunaru Cristian, Ambruş Eugen, Arion Vasile, Asociaţia Turiştilor Montani, Bălan Robert, Blasko Ludovic, Boran Octavian, Borza Gavril, Boscenco Claudiu, Bulboacă Dan, Călin Tatu, Chila Istvan, Ciosici Gheorghe, Clepcea Raul, Diaconu Oana, Drăgan Anca, Duşe Tănase, Fodor Roland, Foghiş Cornel, Gasser Alexandru, Gresinger Emil, Gureanu Dorel, Honiges Arank, Hotăran Octavian, Ianota Antoanella, Iercan Consuela, Ilisie Reka, Ioiart Cosmin, Iovi Anghel, Ittu Ioan, Kaposta Iosif, Karpati Zoltan, Kopka Anton, Kovacs Tiberiu, Lazăr Romeo, Liptai Ronald, Macoveiciuc Fănică, Marc George, Marincaş Ludovic, Mariş Remus, Mera Eugen, Micşa Ioan, Moldovan Nicolae, Moţ Aurel, Muntean Ioan, Muntean Laura, Negrilă Alina, Popp Virgil, Putin Mircea, Rachici Alexandru, Raularian Rusu, Rădulescu George, Roza Maria, Rujan Liviu, Sabou Gruia, Săcui Mihaela, Seredan Cristina, Siska Szabo Zoltan, Stanciu Sorin, Şerban Ovidiu, Şeredan Cristina, Ştefanov Titus, Târla Cristian, Tulcan Mihaela, Ulici Mihai, Valea Simion, Vasilescu Ramona, Varga Ana, Vesa Samuel, S. C. Wega NPK, Wisnovschi Adrian, Ujj Agnes; Ariceşti Rahtivani - Cucu Ion; Asău - Potoroacă Radu; Aştileu - Damm Paul; Avrămeşti - Borbely Arpad; Babadag - Peiu Iulia; Bacău - Airinei Adrian,Alexandrescu Laurenţiu, Apetroae Andrei, Atanasiu Costică, Baciu Marin, Baciu Marius, Băjenaru Codrin, Benea Dragoş, Bora Dragoş, Buşagă Ion Gabriel, Chilim Liliana, Chiţanu Dumitru, Crâşmaru Dumitru, Damian Carmen, Dimitriu Florin, Driu Lucian, Duţă Daniel, Feneru Florin, Feroiu Mihai, Gârleanu Dan, Gârleanu Doina, Hidigan Carmen; Huiban Cristina, Irimia Vasilica, Lucaci Claudiu, Măgdălinoiu Daniel, Medvedev Ovidiu, Munteanu Laura, Popovici Gheorghe, Simion Sergiu, Şerban Claudia, Teodorescu Ileana, Zănescu Daniel; Baia de Arieş - Andreica Cristian; Baia Borşa - Surducan Cristi; Baia Mare - Ardusătan Dumitru, Biblioteca Judeţeană, Boloveschi Ilie, Criste Ştefaniu, Fechete Răzvan, Forumul German Walter Ü, Gergely Robert, Goja Petru Lucian, Grovei Remus, Hogman Liviu, Leonte Ana, Mărginean Emil, Mihai Ion, Moldovan Marin, Moldovan Sebastian, Nagy Florin, Nagy Paul, Năsui Daniel, Novosivschei Claudia, Papp Lelia, Pelladi Oriana, Olar Roland, Petruţ Cristian, Pop Eliza Oana, Potra Andrei, Puiu Matei, Roman Ştefan, Roşianu Remus, Saroz Gabriela, Söver Alexandru, Szasz Andrei, Şteţi Larisa, Tănase Valeriu, Tersanszki Ştefan, Tomanicska Ingrid, Trofin Cătălin, Varga Liviu; Balint - Savu Virgil; Balş - Nicolae Emilian, Popescu Adrian, Şerban Gabriel, Tăbârţă Elena; Baraolt - Denes Istvan; Bazna - Limbăşan Dana; Băbeni - Trăistaru Grigore; Bădăcin - Gheţie Maria; Băicoi - Chişcani Bogdan, Cârlan Vasile, Constantin Mihai, Stanciu Simona;
Băile Olăneşti - Feraru Nicu, Iancu Magda; Băiţa - Finteuşan Mircea, Ioan Sâmziana; Bălileşti - Gheorghiu Achim; Ceauru - Cojan Dumitru; Bărbăteşti - Casian Neagu; Băţanii Mari - Zsarnoczay Attila; Beclean - Falub Claudiu, Manea Cristian; Berbeşti - Bârdac Vasilica; Berca - Florescu Cătălin; Berislăveşti - Ticuleanu Adrian; Bicaz - Leahu Mihai; Biharia - Poti Joszef; Bistriţa - Albert Marius, Barteş Florian, Bere Lucia, Berkesy Corina, Beşuan Radu, Bojor Radu, Bozga Carmela, Chiciudean Alin, Ilovan Angela, Moldovan Luminiţa, Morar Cleopatra, Munteanu Doru, Radulovici Adriana, Szabo Dorina; Bârlad - Deliu Anamaria, Gătej Petru; Bârsa - Ştiole Traian; Blaj - Belea Adrian, Cândrea Dorin,Kohnerth Iulia, Pauletti Gabriel, Tarko Iulia; Bocşa - Cadar Teodora, Ţifrea Liviu; Boldeşti-Scăeni - Baicu Mădălina; Borşa - Mihali Grigore; Botoşani - Albu Sorel, Asimionesei Alina, Balan Costel, Botan Vlad, Leonte Florin, Maxim Cristian, Nemţoiu Dan, Pădurariu Cătălin, Pătârniche Dan, Raicu Cristi, Suliuc Gheorghe, Tomiţă Marcel, Tudor Mihail, Vlaşcu Dragoş; Brad - Pârva Ioan, Rus Cristian; Bran - Tampa George, Voinescu Nicolae; Braniştea - Grosu Eugen; Braşov - Achim Daniela, Antohi Adrian, Balaban Bogdan, Bădescu Mihai, Bălan Claudiu, Bălan Dragomir, Bălan Sergiu, Bela Iulian, Belascu Ştefan, Benche Victor, Boac Virgil, Boieriu Dan, Boroghină Sandel, Bravcof S. A., Buciuman Adrian, Buzdugan Cătălin, Buzoianu Nicoleta, Ceornodolea Romeo, Chioran Cornel, Chioran Costel, Chişiu Dana, Chiţu Mihai, Ciobanu Doru Călin, Ciolac Andrei, Ciulei Veronica, Cocuz Gabi, Codrin Constantin, Dan Cristian, Darie Daniel, Dănăşel Cristina, Dâmboianu Călin, Despinoiu Dumitru, Dosa Dan, Dragomirescu Claudiu, Dumitrescu Alexandra, Dumitru Mihail, Dumitru Paul, Enciu Marius, Galu Alexandru, Gligor Maria, Gligor Zoltan, Gorun Dragoş, Grigore Marius, Gutt Walter, Hruşcă Paulina, Ilieş Ligia, Ionescu Constantin, Ionescu Dan, Jelea Rodica, Kivu Alcibiade, Lăncrăjan Mircea, Leonida Tudor, Luca Anemone, Lungu Elisabeta, Lupu Cătălin, Macsinoiu Corina, Manole Sorin, Maşca Ioana, Mate Istvan, Mititeanu Viorel, Moiceanu Mihai, Mondoc Oana, Naici Remus, Nastasi Virgil, Negoiu Ioan, Negrilă Nicoleta, Novac Ioan, Paşca Dorin, Paşca Lucian, Petrică Gabriel, Pică Gelu, Plută Darius, Popica Radu, Pop Sluka Cristina, Prunea Răzvan, Puşcaşu Dorin, Rădulescu Mircea, Răvar Lucian, Rogozea Ion, Sasu Gheorghe, Sava Ion, Savu Radu, Săcărea Bogdan, Sănăşel Cristina, Scorţanu Mihaela, Simerv S. R. L., Spiridonescu Răzvan, Stoica Eugen, Stroia Gheorghe, Suciu Luiza, Surducan Dan, Szotyori Gheorghe, Şerban Luca, Şerban Marilena, Şipoş Marton, Tăraş Eugen, Teodorescu Dan, Teodorescu Marius, Trif Septimius, Ţechere Marius, Ţibuh Cătălin, Ungureanu Cristian, Vanţă Vasile, Vereşciaghin Lucian; Bran - Şaramet Adrian, Voinescu Nicolae; Brăila - Băcanu Neculai, Burtea Alice, Caldian Liviu, Caraivan Mihai, Câineanu Mariana, Costache Vasilica, Culea Adrian, Drăgănescu Aurelia, Eremia Gabriel, Glodeanu Constantin, Lupu Gigi, Mahonea Iordănel, Neagu Dănuţ, Oprea Cristina, Panomarenco Ioana, Pârlog Carmen, Perlea Iulia, Smeu Tatiana, Şerban Narcis, Trifan Horia, Vrabie Grigore; Brăneşti - Nicolau Dumitru; Breaza - Găloiu Şerban; Broşteni -Simionescu Daniel; Bucureşti - Abeg Gianina, Agenţia de turism Patriot, Aldescu Dan, Alexandrescu Eugen, Alexandrescu Victoria, Alexandru Alina, Almăjan Liviu, Ambasada Austriei, Ambrosie Ionuţ, Anania Iulia, Anastasiu Adrian, Andrei Mihai,
Anghel Andrei, Anghel Marian, Anghel Viorel, Arghiriade Gheorghe, Arvinte Mariana, Asociaţia Telefon Club, Atănăsoaiei Sorin, Avădanei Gabriel, Babei Sergiu, Baca Octavian, Baciu Gicu, Bacrău Radu, Badea Constantin, Badiu Luminiţa, Baiaşu Ionel, Balgic Vasile, Banciu Adrian, Barar Doru, Bärbel Engerer, Barbu Sorin, Barents S. R. L., Barză Laurenţiu, Băbuţ Manea, Băjenaru Alex, Bălan Andrei, Bălan Nicolae, Bălănescu Valeriu, Bănică Răzvan, Bărbulescu Alexandra, Beldea Cristinel, Belgun Florin, Benea Dan, Berbec Marian, Bercea Angela, Berceanu Veronica, Biblioteca Centrală Universitară, Bituleanu Emilian, Bârsan Sergiu, Blacva Luciana, Blendea Răzvan, Bleoancă Alexandru, Blidaru Viorica, Boboc Cristian, Bobocescu Florentin, Bogdan Ovidiu, Bogdănescu Vlad, Bogos Laura, Botez Andrei, Botez Cătălin, Brad Ana, Braicu Bartolomeu, Braicu Ileana, Brad Ana, Brandibur Bogdan, Braşoveanu Marius, Brăneanu Dan, Breţcanu Oana, Bucur Gabi, Bucur Ileana, Bucur Viorela, Bucurescu Iuliana, Bude Laurenţiu, Bujor Marius, Buturugă Nicoleta, Buzea Sorin, Buzea Viorel, Camen Daniel, Caraghiorghiopol Aurel, Carman Maria, Carasava Marian, Cardo Gabriela, Casetti Adrian, Caunii Andrei, Căpraru Emil, Cărăboi Adrian, Cândea Virgil, Cândea Bogdan, Cegu Adrian, Cerghizan Mihai, Cernat Mihai, Cernea Radu, Chiţac Alexandra, Chiţu Ion, Cioară Irina, Ciobanu Adrian, Ciobanu Anda, Ciorik Dan, Ciubotărescu Bogdan, Ciurea Constantin, Ciurlică Ana Maria, Ciurtin Marian, Clenciu Elena, Clenciu Marilena, Cocoş Ciprian, Codreanu Alexandru, Codreanu Ion, Cojan Paul, Cojocaru Delia, Colceag Andreea, Coman Gabriel, Comnicoserv S. R. L., Compas Costruct S. R. L., Cononenco Vanea, Constantin Florian, Constantin Ovidiu, Constantin Vasile, Constantinescu Cătălina, Constantinescu Daniel, Constantinescu Tudor, Corniţescu Lucian, Corodeanu Dinu, Costache Ciprian, Costache Ruxandra, Costin Ion, Coşbuc Ionescu, Cotta Radu, Crăciun Corneliu, Crăciun Viorel, Criclevitz Marius, Cristea Alexandru, Cristian Mihai, Crişu Ioan, Crişu Ovidiu, Cruceru Maria, Crudu Oana, Cuclea Daniel, Cucu Cătălina, Cucuetu Emilian, Cudelcă Andrei, Culea Adrian, Dan Petre, Danone S. R. L., Datcu Mircea, David Mihaela, Demetrescu Sorin, Demian Cătălin, Deneş Gabor, Dimoftache Mihnea, Dina Mihail, Dinescu Florin, Dinu Claudia, Diraţian Răzvan, Divrician Bogdan, Dobre Gabriela, Dobre Răzvan, Dobre Şerban, Dobrescu Cristian, Dobrescu Şerban, Dogariu Tamara, Dorobanţu Emil, Dosa Teodor, Dragomir Raoul, Dragotă Victor, Drăghici Cristina, Dudescu Andrei, Dudu Vasile, Duduman Mirela, Duică Antonio, Dumitrache Alexandru, Dumitrache Mircea, Dumitrescu Mihai, Dumitrescu Mircea, Dumitriu Cornelia, Dumitriu Elena, Dumitriu Alexandru, Dumitru Cristian, Duşceac Dinu, Duţu Mihai, Duţu Monica, Eberstein I., Enache Cornelia, Enache Cristian, Enache Liviu, Enache Sorin, Ene Costin, Ene Mariana, Ene Mădălina, Enescu Lucia, Fibinger Gabriel, Filea Matei, Filimon Valentin, Florea Claudiu, Florea Lucian, Florescu Radu, Florin Alexandru, Fulea Mihai, Fulea Alina, Fundaţia Km. 0, Fundaţia "Marco Polo", Ganceanu Vasile, Georgescu Lucian, Gabriel Gheorghe, Gănescu Valentin, Gheorghe Andra, Gheorghe Andrei, Gheorghe Cătălina, Gheorghe Ştefan, Gheorghiţă Gabriel, Gheorghiu Tudor, Ghiga Mihail, Ghilţ Cristian, Ghilţ George, Ghinea Daniel, Ghiţă Viorel, Golcea Vlaicu, Golopenţia Dan, Gomoescu Marian, Goran Cristian, Grigoraş Ovidiu, Grigore Aurel, Grigorescu Mihai, Grim Tours Construct, Gruescu Radu, Haberstoch Liviu, Hagiescu Mirişte Ioana, Halac Valentina, Halip Dan, Hera Radu,
Hossu Romulus, Hrib Nicolae, Husch Mihai, Iacomi Alin, Iancu Alexandru, Ifrim Marius, Iftinca Răzvan, Ilie Mugurel, Iliescu Gabriela, Iliescu Maria, Imecs Andreea, Ioachimescu Bogdan, Ionescu Alexandru, Ionescu Costică, Ionescu Daniela, Ionescu Răzvan, Ionică Răzvan, Ioniţă Dan, Iopşa Alexandru, Iordan Marin, Iordan Vasile, Isac Valentin, Iscru Raluca, Ispăşeşcu Alexandru, Isvoranu Andei, Iuriciuc Florin, Ivănescu Angela, Ivănică Cornelia, Jalbă Corina, Jalbă Corneliu, Jianu Aurelian, Kiszel Ioan, Koczar Ion, Kovacs Ana Maria, Laubach Cristian, Lauci Robert, Lazăr Cristina, Lăcătuşu Violeta, Lăpădatu Marian, Lăţa Maria, Lăzărescu Cristian, Leonte Corina, Lincă Nicolae, Loghin Dan, Lubenescu Dan, Lungu Anca, Lungu Bogdan, Lungu Paula, Manea Cătălin, Manolescu Ioan, Marcoci George, Marinescu Bogdan, Marinescu Emilia, Mariuc Gabi, Matache Ştefan, Mateescu Ionuţ, Matei Dragoş, Maxim Iurie, Măciuceanu Crisanta, Mămularu George, Mărgăritărescu Alexandru, Mărieş Ovidiu, Mândiţă Mihai, Merticaru Andrei, Mihai Marian, Mihalcea Andrei, Mihăilescu Cristian, Mihnea Marian, Militaru Corneliu, Mincu Anca, Minovici Andrei, Mirescu Daniel, Moanţă Adriana, Modan Cristian, Mogoşan Ovidiu, Moldoveanu Cristina, Moldoveanu Dinu, Moldoveanu Katia, Moldoveanu Şerban, Moroianu Radu, Muntean Mihai, Munteanu Bogdan, Munteanu Marius, Mureşan Mihai, Murguleţ Cristina, Muscaliuc Mugurel, Nagy Adriana, Naumesu Vlad, Năstase Adrian, Neagu Diana, Neamţu Claudiu, Nechiti Constantin, Nedelea Dan, Nedelea Mircea, Negoiţă Adrian, Negoiţă Viorel, Negrescu Bogdan, Negreţu Florin, Nica Adrian, Nichifor George, Nichita Florin, Nicolae Cristian, Nicolae Liviu, Nicolae Valentin, Niculescu Călin, Nistor Valentin, Nistorescu Marius, Nistoroiu Gheorghe, Niţă Dragoş, Niţescu Dan, Niţulescu Emanuel, Obradovici Liliana, Oganovici George, Olimpic International Turism, Olteanu Cătălin, Oprescu Dan, Opriş Antoneta, Oţel Mihai, Paiscar Constanţa, Panduru Andreea, Pantea Marius, Pascu Pompiliu, Agenţia de turism Patriot, Paul Lorena, Pătruţ Gabriel, Păun Alexandru, Păun Octavian, Peculea Marius, Petculescu Dan, Petrache Gabriela, Petrariu Constantin, Petrescu Dan, Petrescu Prahova Cristian, Petrescu Stela, Pietrăreanu Dorin, Pintilie Vlad, Pinţă Iuliana, Pârlac Emanuela, Platon Vitalie, Pleşa Dan, Podotu Mirela, Polipciuc Maria, Ponoran Sturna Andruşa, Pop Laurenţiu, Pop Octavian, Popa Ioan, Popa Mădălin, Popa Viorica, Popa Vlad, Popescu Alexandru, Popescu Alina, Popescu Aurel, Popescu Corneliu Petru, Popescu Mihai Cristian, Popescu Demian, Popescu Mihnea, Popescu Ruxandra Irina, Popescu Silviu, Popescu Valentin, Popescu Vladimir, Popârţac Monica, Popovici Nicolae, Popovici Vlad, Postolera Gabriela, Pozitiv Consulting S. R. L., Pratten David, Prescure Cătălin, Proca Horia, Radosici Liliana, Radu Carmen, Radu Mihaela Alina, Radu Sivia, Rădulescu Marian, Rădulescu Răzvan, Robu Vasile, Rotaru Ştefan, Roşca Andrei, Roşu Florian, Roşu Gabriela, Rusen Constantin, Rusu Cerasela, Rozolino Antonela, Saidel Tudor, Samoil Andrei, Sandu Theodor, Sava Adrian, Săftoiu Octavian, Săftulescu Gabriel, Sănducu Iulian, Scarlat Laurenţiu,
Sencovici Cristian, Sfetcu Florentina, Silvianu George, Sima Dragoş, Simioana Romeo, Simion Radu, Sâmboteanu Cătălin, Sânpetrean Comşa Gheorghe, Sârbu Grigore, Sârbu Nicoleta, Slavnicu Daniel, Slăvoiu George, Smaranda Samad, Soare Daniel, Soare Ion, Softride S. R. L., Stan Gabriel, Stan Mariana, Stan Petruţ Daniel, Stanca Alexandru, Stanciu Adina, Stanciu Ştefan,
Stancu Daniela, Stancu Dumitru, Stăiculescu Teodor, Stănculescu Liviu, Stănescu Dana, Stănică Marius, Stoian Constantin, Stoica Andrei, Stoicescu Emanuel, Stoicia Alexandru, Stoiculescu Cristian, Stratone Viorel, Stratulat Ciprian, Stratulat Gabriela, Strâmbeanu Atanasie, Stroe Silviu, Stroini Carmen, Strugaru Nicolae, Strugariu Robert, Szabo Andrei, Szasz Gabor Aron, Şerban Maria, Şerban Ştefan, Şerbu, Ştepan Alexandru, Ştefănescu Alina, Şoacă Georgiana, Ştefan Laurenţiu, Ştefan Lucian, Ştefan Mihail, Ştefan Mihăiţă, Ştefan Octavian, Ştefănescu Rodica, Şucu Cristian, Tabacu Dan, Teodorescu Adrian, Teodorescu Anca, Teodorescu Ciprian, Teodorescu Robert, Teodosiu Petru, Tilicea Dorin, Toader Sebastian, Tritonic Media S. R. L., Tsakiris Cristian, Tucanu Cristian, Turlea Răzvan, Ţolea Diana, Ţuică Florian Flavius, Ţuţu Ciprian, Udma Eugen, Udrişte Adrian, UM 2427, Ungureanu Dragoş, Ungureanu Laurenţiu, Universitatea Ecologică, Universitatea Româno Americană, Urian Paul, Ursache Gugy, Ursu Cosmin, Uzum Mihai, Valeriu Ana, Valeriu Ruxandra, Varga Gabriel, Vartanian Alexandru, Vasile Viorel, Vasilescu Dan, Vasilescu Doru, Vasilescu Emanuel, Vasilescu Olga, Vasiliu Radu, Vărăreanu Cristian, Velcescu Cornelia, Veleanovici Arnold, Verniş Daniel, Velcescu Cornelia, Vijelie Valentin, Vincene Florin, Vlad Carmen, Vlaicu Gabriela, Vlădulescu Mircea, Vlădulescu Monica, Voicilă Cristian, Voinescu Tudor, Voitovici Monica, Voinu Raluca, Zamfir Constantin, Zamfir Cornel, Zegheru Cristi, Zlăteanu Ilie;
Budoi - Şcorvan Alina; Buhuşi - Ionaşcu Mihai; Buşteni - Adam Lucian, Bocu Jean, Ionescu Eugeniu, Rujoiu Petruş, Viorel Voicu; Buzău - Alexandru Ana, Alexandru Ecaterina, Barbu Marius Augustin, Barbu Neculai, Bogdan Cătălina, Bogdan Ştefan, Costache Daniela, Costache Elena, Cucu Claudiu, Culiţă Teodor, Marinescu Cristian, Matei Dan, Mâncu Mihai, Negulescu Adrian, Nicolau Maria, Popescu Laurenţiu, Răican Alina, Roşeanu Robert, Uşurelu Bogdan, Vulpe Gabriel Dragoş; Buziaş - Râmpu Petru Laurenţiu; Caracal - PâslaruCălin; Caransebeş - Dragomir Ioan Adrian, Grigorescu Monica, Ionescu Bogdan, Jurcă Flavius, Marcu Adrian; Carei - Alexan Mariana, Orosz Attila; Căbeşti - Petcu Ioan; Călan - Platinca Raul; Călăraşi - Gheorghiu Constantin, Micu Valentin; Călimăneşti - Stan Nicolae; Căţelu - Ionescu Adrian; Câlnic - Istrate Vasile; Câmpia Turzii - Cerghizan Ion, Tothăzan Adrian; Câmpina - Apostolescu Victor, Focşa Mădălin Cristian, Miroiu Adrian, Neda Alina, Stoica Alexandru, Sumbasacu Mihai, Toporaş Liviu, Tudorache Mihai; Câmpulung Moldovenesc - Buta Bogdan, Ene Marcel, Tudorean Petru, Vranău Mihaela; Câmpulung Muscel - Costea Eduard, Luca Mihăilă Ioan, Popa Victor, Popescu Petre, Stancu Marius, Şerbu Mircea; Ceauru - Cojan Dumitru; Cehu Silvaniei - Gal Ioan; Cenad - Cenad Ion; Cernavodă - Popescu Marius; Cheia, de Cluj - Kardos Balazs; Cheia, de Prahova - Ujica Aurelian; Chiliile - Popa D. Viorel; Chirleşti Şeţu - Panait Sorin; Chişineu Criş - Senteş Adrian; Chiuieşti - Sătmar Otilia Cristian; Ciolpani - Boicu Nicolae; Cisnădie - Ilieş Marius,Kieltsch Lucian, Opriş Laura, Stanovici Nicolae, Telegariu Iulian; Câmpeneasca - Jora Octavia; Clinceni - Gheorghe Alexandru; Cluj-Napoca - Balla Andrei, Balog Mihail, Băieş Sebastian, Belbe Florianu, Bizo Septimiu, Boczog Judith, Bodea Ciprian, Brădeanu Alin, Buţurcă Milia, Buzura Ioan, Călătan Daniel, Căpraş David, Chibacu Mircea, Chidean Ioan, Chifu Emil, Chiorean Dan, Chira Gabriela, Chiriţă Radu, Chira Flaviu,
Chircu Florin, Clubul de cicloturism Napoca, Copândean Romul, Crăciun Ovidiu, Creţ Aurel, Crişan Mircea, Crişan Paul, Croitoriu Dragoş, Dan Dragoş, Dan Valentin, Dan Victor, Darabuş Attila, Diaconescu Iulia, Diaconescu Şerban, Diudea Ovidiu, Dolcan Marius, Domniţa Mariana, Dumitru Gheorghe, Egly Melinda, Fabian Lăcrămioara, Fangli Carol, Fejer Akos, Fellner Doris, Gănescu Sergiu, Ghilezan Nicolae, Goia Marin, Gönczi Lidia, Guja Horaţiu, Gyurcsanyi Eszter, Hedeşiu Virgil, Iacob Iulia, Iancău Marian, Iubaşiu Andrei, Jucan Ioan, Kiss Oliver, Kocsis Mircea, Korodi Laszlo, Kory-Mercea Bogdan, Leuca Teodor Eugen, Luca Sorin, Luscalov Adrian, Magdun Horea, Mager Sorin, Malos Cristi, Man Viorel, Manciulea Adriana, Marian Cornel, Marton Bella, Martonossy Magdalena, Mathe Ioan, Mendel Toma, Mezei Erzsebet, Mihalca Rodica, Mititean Radu, Moisa Dan, Moldovan Lavinia, Nagy Arnold, Nagy Lajos, Nagy Ludovic, Năsăudean Silvia, Nedelcu Dorel, Nedelcu Marius, Nicolau Sanda, Oroşan Dorin, Pal Andras, Palczer Ioan, Pap Jenö, Paranici Ionel, Petraşcu Dragoş, Pintilie Daniel, Pintilii Anca, Pop Elena, Pop Valer, Popescu Dan, Popp Ioana, Porr Paul, Prezenszki Tiberiu, Puia Daniela, Puiu Laurenţiu, Puiu Răzvan, Rancea Alin Cristian, Răcean Felicia, Roman Mihail, Roşca Dan Ionuţ, Ruja Marius, Rus Marius, Sabău Ioan, Sacaliş Diana, Sâmpăleanu Ioan, Sârbu Ioan, Sârbu Ioana, Schreiber Wielfried, Sebeştean Francisc, Sebestyen Zoltan, Simon Kristina, Simionescu Lucian, Silion Vasile, Societatea Carpatină Ardeleană, Solomeş Yvonne, Soros Gabriel, Stupar Radu, Szabo Eugen, Tăuţan Horia Dan, Toderean Gabriela, Trif Ilie, Tripon Cristian, Tudoran Radu, Ţâgşorean Adriana, Ţugulescu Paul, Uifălean Aninia, Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară, Vanciu Anca, Vasian Horaţiu, Vădan Gabriela, Zaharia Alina;
Codăeşti - Hodaş Serenela; Codlea - Antal Dalma Delia, Botea Emanuel, Florin Ileana, Guşeilă Mihai, Marian Ciprian, Neagoe Ciprian;Colibaşi -Burcea Noni;Comarna -Amarandei Virgil;Comarnic - Clubul Mugur de Colţ;Deliu Anamaria; Constanţa - Agenţia de Protecţie a Mediului, Airoaie Marieta, Anghel Andrei, Axiote Florentina, Bălan Elena, Belu Astride, Belu Mircea, Biblioteca Judeţeană, Buzoianu Dumitru, Cantaragiu Silviu, Cartale Aurora, Cazacu Adrian, Coman George, Drăjneanu Ioan, Florea Lucian, Florea Tatiana, Gavrilă Nicoleta, Ghiţă Gabriel, Manole Marius, Marin Laurenţiu, Memedim Daniyar, Mircea Ionel, Mircea Marin, Mihalache Sergiu, Mirea Dănuţ, Moraru Mariana, Neicu George, Nica Daniela, Olteanu Radu, Papadopol Mariana, Pavel Dan, Pătrănoiu Constantin, Pătraşcu Adrian, Pârlog Paulina, Pârvu Mihaela, Petcu Diana Antonia, Petre Alexandru, Popescu Eugeniu, Popescu Monica, Resmeriţă Gabriel, Robescu Robert, Sabie Simon, Severin Silvestru, Stanciu Constantin, Stelian Doina, Stoian Aurica, Stratulat Nicuşor, Şerban Cristian, Şerban Florin, Şerban Mircea, Teslaru Stoian, Zaharia Dumitru; Cornetu - Adâncu Sergiu; Cornu - Iancu Petrina; Costeşti - Diaconescu Honoriu, Stoican Florin; Covasna - Bartok Attila, Posea Cornel; Craiova - Andreescu Ştefan, Barbu Gheorghe, Barbu Ionela, Biblioteca Judeţeană Craiova, Biblioteca Universitară, Bâcu Lucia, Bârdu Ioan, Borş Adrian, Cameniţă Alexandru, Catană Luminiţa, Cerbulescu Cătălin, Chiriţă Florin, Chiurtu Doru, Chiva Liviu Ovidiu, Clubul de speologie Vulcan, Coandă Ion, Costea Ştefania, Croitoru Nicolae, Dăbuleanu Cristina, Dăscălescu David, Docheru Siminov, Fântână Gabriel, Gae Radu, Georgescu Valeriu, Goja
Alexandru, Grecu Laurenţiu, Harrison Glen, Ilie Aurelian, Inăşel Gabriel, Ionescu Cristian, Isvoranu Marian, Ivăşchescu Sorin, Livezeanu Marian, Manolache Marin, Marinescu Ilie, Matei Mihăiţă, Măgureanu Gabriel, Mârzan Gheorghe Dan, Mitroaica Nicolae, Mitu Răzvan, Niculicioiu Roxana, Oşca Petrişor, Panciu Marian, Patriciu Georgeta, Păpălău Dumitru, Păun Florin Viorel, Păun Narcis, Petrescu Răzvan, Pâslaru Călin, Popa Gheorghe, Popa Viorel Dan, Popescu Claudiu, Popescu Florin, Preduţ Maria, Puţinelu Alexandra, Racu Alexandru, Rusu Remus, Smaranda Mihăiţă, Spătaru Maria, Şendroiu Adrian, Tatomir Vasile, Terpeziceanu Cosmin, Truşcă Georgeta, Turcin Claudiu, Tunsoiu Florian, Vasile Mihaela, Vasilescu Liviu, Velescu Constantin, Vetezi Niculae, Vladu Emil;
Crăieşti - Cârlan Gheorghe; Cristeştii Ciceului - Rus Dănuţ; Cristian - Institutul de Montanologie; Cristuru Secuiesc - Kovacs Iosif Zoltan; Cugir - Dincă Florin, Nicula Mariana, Oneţ Cristian, Şuteu Călin; Curtea de Argeş - Manda Nicolae, Mihai Ion, Mohanu Marius, Radu Cristian; Curtici - Dărăbuţ Gianny; Czech Republic - Jaroslav Novotny; Daneţi - Drâmboi Cristian; Dârlos - Mija Radu; Dej - Cocan Călin, Crăcea Enikö; Medgyesi Andras, Păscălina Claudiu, Szatmari Arpad; Deleni - Primăria; Deta - Braicu Edita; Deva - Administraţia Parcului Naţional Retezat, Arendaş Bogdan, Avrămescu Lucian, Bedreag Ovidiu, Coadă Lucian, Dan Cosmin, Fanaca Sandrina, Filimon Elena, Gherman Dragomir, Grecu Paul, Jianu Nicolae, Kurta Oprean Daniela, Lungu Cristian, Moise Elena, Marc Antoniu, Martin Simona, Mateiu Ana, Muntean George, Neag Alexandra, Neag Ionel, Nicula Cristian, Olar Marius, Paca Emil, Şuteu Călin, Teucă Lavinia, Todor Ioan, Tripexpert S. R. L., Tudorache Augustin Florin, Ulita Răzvan, Zalanyi Ladislau; Diţeşti - Ioan Cristian; Dobârlău - Tăraş Eugen; Dobricioneşti - Groza Doru; Domneşti - Damian Nicolae; Dorna Candreni - Candrea Nicoleta; Dorneşti - Silvas Gabriel; Dorohoi - Boicu Adrian, Tanasă Petre; Drăgăşani - Iacob Alexandru, Preduţoiu Valentin; Drobeta Turnu Severin - Bâlgăr Adrian, Dumitrescu Maria, Ghiţă Oana Claudia, Mihăilescu Aida, Moşanu Naziana, Novac Dragoş, Oprenescu Gavrilă, Speo Alpin MH, Stoian Simion, Sturek Andrei; Dulceşti - Şleru Gheorghe; Dumbrăveni - Coţofan Marius, Tempianu Radu, Tomescu Gheorghe; Dumbrăviţa - Gal Ladislau, Orban Ladislau; Făgăraş - Dinu Laura, Isăilă Şerban, Popa Alexandru Ionel, Sas Ioan, Stroia Gheorghe, Trâmbiţaş Sorin, Zöld Ioan; Fălticeni - Apetroaie Călin, Cril Daniel; Făurei - Bâtcă Eugen; Fieni - Bocanciu Ileana, Dinu Daniel; Filipeştii de Pădure - Ioan Cristian; Focşani - Apostu Nicuşor, Caşu Dana Adriana, Clubul de turism Sinistraţii, Constantinescu Ioan, Florea Ioan, Grigoriu Viorel, Ilie Romeo, Manolache Liviu; Frumuşeni - Rusu Aurel; Galaţi - Albert Lucian, Anghel Marian, Apostol Tudorel, Balinca Alina, Bleoancă Alexandru, Boboc Ionel, Botezatu Alecu, Boscornea Laurenţiu, Caval Marian, Ceancă Cristian, Cheşcă Alina, Ciobotaru Dan, Constantin Cătălin, Costache Doru, Cristea Eugenia, Dima Florin, Dimitriu Adrian, Dogaru Florin, Dragomir Gabriela, Elisei Cezar, Gheorghe George, Gheorghiu Gabriel, Gheorghiu Sebastian, Goria Dan, Grecov Viorica, Grămadă Gicu Ionuţ, Hanganu Monica, Harja Cristinel, Horghidan Claudiu, Ifrim Iacob, Jiglău Vasile, Lungu Lucian, Macovei Emil, Marcu Sorin, Marin Ion Florin, Mănescu Octavian, Mirică Ovidiu, Moisi Petruţa, Nedelea Constantin, Nedelea Ilie, Niţu Elena, Păcleanu
Steluţa, Podaru Dan, Popa Daniela, Postolache Marian, Prunaru Nicu, Răuţoiu Petre, Sârbu Ciprian, Stamatin Sergiu, Stamatin Viorel, Stănescu Dorina, Talabă Mariana, Teodorof Eugeniu, Titinschneider Vladimir, Toderaşcu Dan, Tufă Florin, Ţurcan Daniel, Vasilescu Felician, Vârlan Aurelian, Zahiu Ion, Zvorişteanu Lucian;
Gheorgheni - Biro Tibor, Country Wild S. R. L., Fundaţia Naturland, Szekely Ştefan, Tatar Attila; Gherla - Kasza Tamaş, Pestina Cristina, Socaciu Ionuţ Adrian, Tarisnyas Ştefan, Todoran Marius, Ţegher Ştefan, VinczeAttila; Ghimbav - Câplea Mihaela; Giroc - Biraş Claudiu; Giurgeşti - Vieru Alexandrina; Giurgiu - Dragomir Sorin,Frâncu Vasiel Dumitru,Gheoaldă Dan,Pantelimon Cornel, Stoenescu Constantin; Grădiştea - Tudorache Paul; Gura Humorului - Andronic Adriana, Cicu Gabriel, Florea Dănuţ, Oanea Daniel; Gurasada - Farcaş Dorin; Hapria - Morar Daniel; Haţeg - Laza Cristian, Pârâu Solomon, Prodan Ioan, Todoran Dumitru Horia, Ţara Haţegului S. A.; Hârlău - Ciobanu Ciprian, Tipişcanu Cristian, Vânătoru Gabriela; Hlipiceni - Brumă Anca; Huedin - Zelei Cristina; Hunedoara - Breban Radu, Dolcan Marius, FarcaşRodica, Gârdaliu Marius, Ionicescu Ioan, Ivaşcu Alin, Marchevca Marius, Mândrean Gabriel, Moldovan Mircea, Nistor Maria, Roman Feniţa Camelia, Timaru Nicolae, Toma Octavian, Sabou Adrian; Iacobeni - Carp Liviu; Iaşi - Andrieşi Maria, Anistoroaiei Răzvan, Aruştei Sorin, Asăndoae Elena, Barbu Răzvan,Bârsan Mircea,Bloj Raul, Borleanu Violeta, Burceag Eduard, Buta Bogdan, Catargiu Andrei, Catargiu Valeriu, Ciocârlan Andrei, Ciumaşu Râmbu Cecilia, Câmpeanu Ciprian, Cârlescu Bogdan, Cleju Ioan, Constantinescu Oana, Cosmolesei Marius, Cristea Alexandru, Cuba Cristian, Dăscălescu Florin, Dona & Co S. A., Doroftei Marius, Drosescu Radu, Duceac Bogdan, Dulhaniuc Constantin, Enachi Maria, Gafencu Mihai, Gorcea Constantin, Grigoraş Constantin, Grigoraş Cristian, Harter Radu, Henkel Ecolab S. R. L., Hriţcu Andrei, Huian Elena, Hultoacă Cristian, Iştoc Marius, Karoves S. R. L., Latiş Adela, Manolică Alexandru, Marcu Adriana, Marian Călin, Maxim Mirela, Medrihan Sorin, Mercaş Octavian, Morariu Cătălin, Moraru Vasile, Movileanu Cătălina, Murgulescu Liviu, Neamţu Andrei, Necula Liviu Constantin, Pară Mariana, Patrulea Sânziana, Perju Beatrice, Pitu Ionuţ, Platon Constantin, Popa Elena, Popa Ioan, Predeanu Silvestru, Puiu Decebal, Rădeanu Gabriel, Rânja Ovidiu, Roată Cristian, Roşca Mircea, Rusan Andrei, Simion Sergiu, Stoica Adriana, Suci Mihaela, Ştefan Raluca, Suhani Dan, Tanasă Petre, Teodor Dan, Timofti Adrian, Todiraşcu Laura, Tomulescu Vasile, Ungureanu Cătălin, Ungureanu Gabriela, Vasilcin Ioan, Vieru Ludovic, Zaharia Cătălin, Zetu Dragoş, Zghibarcea Ştefan; Ineu - Drăgan Simion, Lupu Liviu, Mărginean Florin, Oprea Florin; Izvorul Crişului - Hodea Raluca; Întorsura Buzăului - Panait Eugenia, Panait Ion; Jibou - Sarca Alina; Jilava - Ştefănescu Elenella; Lampirt - Kirei Irina; Lămăşeni - Stratulat Mihai; Lipova - Craici Zita, Szikora Alexandru; Livada - Vesa Samuel; Luduş - Dumitrescu Mircea; Lugoj - Astalas Victor, Buciu Anca, Buciu Hortensia, Calangiu Dănuţ, Jucu Florin, Kristof Norbert, Libar Iosif, Munteanu Marcela, Năzdean Sergiu, Petrescu Eugen, Petruescu Andrei, Receanu Ramona; Lunga - Zajzan Agnes Katalina; Lupeni - Ardelean Marius, Barta Emil, Blendea Bogdan, Blendea Iliuţă, Bodo Iosif, Daradics Otto, Hojda Daniel, Makutz Alajos, Moldovan Mircea, Resiga George, Szakacs Nicolae; Macea - Roman Victor; Malu Vânăt - Vică Ion;
Mangalia -
Mitescu Eugen, Neguţu Florin, Olaru Iulian, Stamate Lucian; Marga - Nosu Mihuţ; Marghita - Bichiş Vasile, Geraly Laszlo, Grupul Şcolar Agricol "Horea", Lavric Valentin, Nagy Laszlo; Matca - Istrate Dorina; Măgura - Bobolea Nicolae; Măgurele - Olariu Albert; Mâneciu Ungureni - Savu Sorin Dragoş; Măureni - Arsim Constantin; Mediaş - Bandi Mihai, Barta Dan,Bocioancă Ovidiu, Borcilă Adela, Bubău Ioan, Chisăliţă Dumitru, Constantenec Mihai Ilie, Goşa Marius, Kurmes Katharina, Nicula Daniel, Obrejan Liviu, Raica Adrian, Solomon Cornel,Stănescu Anca, Surpeţeanu Voichiţa, Şuteu Vasile; Medgidia - Flueraşu Narcisa; Miercurea Ciuc - Asociaţia de turism pentru ocotirea naturii, Bölöni Sandor, Imre Istvan, Kopacz Monica, Lukas Laszlo, Majal Csaba, Schulleri Friderich, Solyom Ladislau, Szatmari Laszlo, Szentes Kinga, Şleru Ioan; Mihai Viteazu - Nagy Alexandru; Mihail Kogălniceanu - Nicolescu Valentin; Mioveni - Achim Gheorgehe, Ivaşcu Crina, Petre Gabriel; Moceşti - Nechifor Ecaterina; Moeciu -Zichil Dan Florin; Mogoşeşti Siret - Ciobanu Felix; Mogoşoaia - Constanda Bogdan; Moineşti - Prăjescu Vasile; Moldova Nouă - Preloucek Iosif; Moreni - Băcanu Vali; Motru - Cioabă Constantin, Miclea Aurel; Nădrag - Deliomini Arnold; Năpradea - Medve Aurel; Năsăud - Panaitescu Florin; Năvodari - Borodescu Dorin, Darie Mădălina; Negreşti - Vasilică Constantin; Negreşti Oaş - Berinde Răzvan; Negru Vodă - Cojocaru Anca; Nemşa - Pâslaru Mircea; Nucşoara - Berevoianu Constantin; Ocna Mureş - PaczayTünde, Sanislav Nicolae; Odorheiu Secuiesc - Balazs György, Boni Istvan Laszlo, Kovacs Kendi Lehel, Kovacs Maria, Mathe Laszlo, Pal Karoly, Sandor Ilia; Olăneşti - Feraru Nicuşor; Olteniţa - Anghel Daniel, Durlan Viorel, Popescu Robert; Oneşti - Buzzi Liviu, Dascălu Petre, Ifrim Aliana Maria, Ignat Felicia, Istrate Gheorghe, Leahu Daniel, Mocanu Adriana, Orheanu Mihaela, Tote Silviu; Optaşi - Cochinescu Aurică; Oradea - Ardelean Doina, Arendaş Bogdan, Bercea Ioan, Birtalan Csaba, Boer Aurora, Buşu Lucian, Camera de Comerţ şi Industrie Bihor, Cartis Gheorghe, Cercetaşii României, Cherecheş Livia, Chirodea Daniela, Chiş Dorin, Coandă Sergiu, Cristea Şerban, Cuc Raluca, Daday Ildiko, Daday Ioan, Daday Zsolt, Dume Florin, Egri Francisc, Fekete Alexandru, Franki Csaba, Franţiu Hedwig, Fundaţia Ecotop, Hadnazi Ana Maria, Hogaş Cristian, Huchiu Marius, Iacob Anda, Iacobaş Paul, Jurcă Ioan, Kadar Ferenc, Kokta Szarolis, Kovacs Akos, Kovacs Sandor, Lar Georgeta, Lascău Dan, Leonida Gabi, Lincar Nicolae, Mărcuţ Petru, Muzeul Ţării Crişurilor, Nagy Botond, Nagy Katalin, Nistor Andrei, Nistor Simona, Nyilas Anamaria, Olah Attila, Perenyi Peter, Popa Alin, Potroviţa Dan, Prişcu Şerban, Pugna Raluca, Purdea Ionuţ, Roman Călin Florin, Roxin Ioan, Rus Vasile, Sahy Gavril, Săveanu Tomina, Semeş Adrian, Speo Club Cristal, Stăniloiu Titus, Tămăşan Cristian, Teuşdea Nicolae, Toda Gabriela, Trifa Marcel, UM 01277, Varga Andrei; Oraviţa - Bogdan Daniel, Creţu Constantin; Orăştie - Budeancă Nicolae,Ispas Florin, Moise Lazăr, Terfena S. R. L.; Ostra - Radu Bogdan Eugen; Otopeni - Barbu Mihai, Vasilescu Pierino; Oţelu Roşu - Arieşanu Nicolae, Boşneag Valentin, Danciu Alexandru, Dragomir Lucian, Farkaş Emil, Nosu Mihuţ; Paşcani - Anechitei Constantin, Bistriceanu Claudia, Derscariu Adrian, Drucker Romeo, Grădinaru Lucian, Ţigănaşu Gelu; Părhăuţi - Ignătescu Ana Maria; Pătrăuţi - Nathan Bange; Păuleşti - Costache Eugen Dumitru; Pârscov - Lungu Nicuşor; Periş -
Dumitru Adrian, Mihai Constantin Bogdan, Nicolae Iuliana;
Perişani - Popescu Adrian; Petrila - Cristescu Cristina, Grădinaru Constantin, Grădinaru Florin, Stroe Viorel; Petroşani - Bogdan Mihai Bujor, Ciupitu Mihaela, Costea Mircea, Gal Alin, Iţitesc Virgil, Kelemen Tiberiu, Livadariu Mihai, Nicu Robert, Pollak Vasile, Popa Ludovic, Popa Mihai, Ţopescu Cristian; Piatra Neamţ - Albu Gheorghe, Avasilcăi Iulian, Avădanii Elena, Cociorba Marieta, Dascălu Ovidiu, Dascălu Raluca, Fundaţia Ecomont, Grigoraş Andreea, Lefter Ştefan, Mladin Doru, Pascanu Ecaterina, Pascu Cristian, Radu Florin, Suditu Eugen, Timişescu Adrian, Timişescu Bogdan, Trăscăoanu Bogdan, Vasiliu Elena, Vernica Constantin, Vozar Mihai; Piteşti - Arpechim S. A., Barbu Florin, Bica Vasilica, Bloju Cosmin, Bucur Bogdan, Burcea Marian, Camera de comerţ şi industrie Argeş, Crişan Radu, Diaconu Daniela, Dinescu Constantin, Donescu Mircea, Ene Costin, Gane Sorin, Iliescu Tatiana, Ionescu Bogdan, Ionescu Tudor, Marius Radu, Mănescu Gabriel, Niculescu Daniel, Nodea Ion, Oonescu Mircea, Păun Cristian, Petreanu Dănuţ, Pintiuţă Mihai, Popescu Mircea, Puiu Nicolae, Radian Eugeniu, Radu Florin, Radu Gava, Sănduloiu Ion, Sorescu Bogdan, Sorescu Dan, Stănescu Ileana, Şurlea Petruţ, Taină Nicu, Tănăsescu Gabriel, Tudor Marian, Ungureanu Diana Elena, Vasilică Laurenţiu, Vlăsceanu Laurenţiu, Zarescu Cornel, Zgreabăn Denisa; Pleaşa -Pănoiu Teodor;Ploieşti - Albu Georgiana, Alexe Dan, Andron Liviu, Bobi Adrian, Cârtoaje Ani, Cârtoaje Cristian, Codalbu Cristina, Cogălniceanu Mihail, Constantin Adriana, Constantinescu Cătălin, Constantinescu Horia, Coţovanu Vasile, Cristescu Alin, Dănilă Laurenţiu, Diţu Bogdan, Dogaru Cristian, Dumitrescu Sorin, Dumitru Mihai, Epure Marta, Ghiţă Ion, Grigorescu Dan, Grigorescu Gabriela Elena, Iliescu Irinel, Ioniţă Dan, Ioniţă Vasilica, Irimia Marian, Lambru Liviu, Nacu Gabriela, Miu Florin, Munteanu Horia, Nancu Beatrice, Neicu Mădălina, Nistor Diana, Paleacu Dumitru, Pârvu Vasile, Pârlog Eduard, Pelerini Dan, Petrescu Mircea, Popescu Nicolae, Popescu Paul Adrian, Popescu Vlad, Rus Ioan, Samoilă Traian, Săbăreanu Ciprian, Şerban Alexandru, Udrea Răzvan, Vasile Mircea, Vasilescu Răzvan, Zamfir Corneliu; Plopeni - Mihalache Ionel; Podu Coşnei - Florea Ilie; Poiana Câmpina - Parnichi Gheorghe; Poiana Ţapului - Şerban Mihai; Pojogeni - Gheorghe Cătălin; Polonia - Marcin Rektus, Jaroslaw Zukowski; Ponoară - Cipleu Călin; Popeşti -Dan Cătălin;Predeal -Cojocaru Carmen, Contanu Florin, Gâlea Gheorghe, Marian Elena, Perlik Romeo; Prundu Bârgăului - Corci Liliana; Pucioasa - Sprânceană Cătălin; Pui - Stanciu Venu; Pungeşti - Albăstroiu Simona; Rădăuţi - Babiaş Andrei, Bouaru Laura, Bouaru Vasile, David Cristi, David Ştefan, Dumitrescu Florentin, Gherasim Lucian, Nicoară Romică, Onciulescu Gabriel; Râşnov- Ciorecan Cristian, Zalman Ioan; Recaş- Costa Ciprian; Recea - Boboc Sanda; Reghin- Cengher Mihai, Iacob Romeo, Lucaciu Alin, Tomuţiu Sorin Emil, Vlad Cristian; Reşiţa- Băran Constantin, Boabeş Gabriel, Bondar Alin, Buga Daniela, Caragea Marius, Contec S. R. L., Dandu Sergiu, Demenyi Margareta, Ehrmann Emanuel, Gheorghiu Dan, Imbrea Elena, König Carina, Micuci Tiberiu, Minghel Cristian, Musteţ Iosif, Negrea Florin, Păun Cosmin, Stănescu Lucian, Tomescu Eugen, Urieş Constantin Romeo, Velcsov Cătălin; Ribiţa- Duşan Bujor; Râmnicu Sărat - Chirac Răzvan, Marin Mihai, Popa Dragoş, Popescu Costel; Râmnicu Vâlcea - Biblioteca Judeţeană,
Bodolea Anelia, Boiţa Radu, Cârjan Adrian, Cerbu Bogdan, Deaconu Constanţa, Dimitriu Monica, Drosu Florian, Drosu Petre, Dumitrescu Constantin, Găvănescu Reghina, Ghiţescu Sorina, Giurgiu Adriana, Indrieş Paraschiva, Ivan Eugenia, Mănăilă Gheorghe, Mincu Răzvan, Niţă Alexandru, Panek Cristina, Proteasa Viorel, Roncea Daniel, Roşoga Tatiana, Saroş Rogobete, Stănescu Gheorghe, Tâlvănoiu Constantin, Tudose Popa Ilie Ştefan;
Râşnov - Popescu Gabi; Rohia - Filip Gherman; Roman - Ciobanu Eduard, Cristescu Adrian, Iordache Alin, Michiu Daniela, Mihălcuţ Eduard, Paharnicu Daniel, Schwelfel Laura, Trifaş Ramona; Româneşti - Preda Daniel; Rovinari - Crăciun Rozina, Roman Ion; Roznov - Chiriţă Claudiu; Salcea - Palamar Petru; Salonta - Csepregi Sandor, Nagy Francisc, Radev Ibolia; Sasca Montană - Orăşanu Constantin; Satu Mare - Albu Ioan, Barbu Mircea, Barbu Mirela, Bratoşin Bogdan, Brădeanu Alin, Colodeiciuc Vlad, Crişan Gheorghe, Deac Vasile, Friederich Karl Ernst, Hersh Katalin, Mark Janos, Moldovan Ioan, Spătărel Diana, Şereş Mihai, Varga Ştefan Ioan; Săcălaz - Criste Marius, Savi Vlad; Săcele - Benedek Gabor, Dinulică Florin, Durbalău Polixenia, Fârtat Cornel, Ionaş Zsuzsanna, Koncsag Tiberius, Kovacs Attila, Lupşa Dorin, Mitu Cosca Ioana, Plopeanu Gabriel; Săsciori - Poenariu Narcis; Scoarţa - Braia Ion; Sebeş - Botei Ioan, Porumb Teodor, Tomescu Aura, Trifu Horia, Turcu Vasile; Sebiş - Barbatei Marian, Lazăr Ana Neli, Pătean Mircea; Sfântu Gheorghe - Bede Xenia, Benedek Zoltan, Dukret Lajos, Erdö Laszlo, Kakas Zoltan, Kozlö Zsolt, Liceul "Mihai Viteazul", Manţia Andraş, Munteanu Marius, Negoiţă Clementina, Potra Adriana, Sebestyen Andras, Todor Ovidiu, Vas Tiberiu, Zarto Kocsis Gabor; Sfântu Ilie - Talancă Florin; Sibiu - Benţea Marian, Bichiş Cristian, Bichiş Marius, Bischin Ioan, Bârsan Ioan Marcel, Blazsani Gabriel, Blăjan Ovidiu, Boerescu Flaviu, Borlea Flaviu, Bucuţă Cătălin, Caşolţian Ana, Ciurea Stelian, Constantiniu Liviu, Coţofan Liliana, Cristea Lucian, Deak Tiberius, Dengel Elke, Dogaru Mariana, Dreptate Alin, Dumulescu Codruţa, Florea Adrian, Fundaţia Ecomont, Gioadă Liuţă, Gligor Maria, Gurău Daniel, Hanzu Mircea, Horvath Ioan, Horvath Roxana, Lungu Daniel, Malene Dorina, Marinescu Mihaela, Matei Sorana, Mărcuţ Teodora, Matei Sorana, Mierluşca Constanţa, Milian Narcisa, Modran Liviu, Morariu Costin, Munteanu Cosmina, Muzsnay Iosif, Nan Mircea, Nandris Ingeborg, Nate Maria Liliana, Nicuţă Constantin, Oros Doru, Pădurean Sorin, Păun Gabriel, Petre Corina, Philippi Johannes, Pleşia Nicolae, Popovici Anca, Popovici Camelia, Puiu Constantin, Radu Florian, Ranf Nicolae, Rucărean Gheorghe, Scutaru Elena, Stan Costică, Şerban Radu, Şerban Radu Mircea, Tarcea Dan, Teleman Mihaela, Troancă Dumitru, Voinescu Costin, Voinescu Mihai; Sighetu Marmaţiei - Bodor Cristian, Ghiran Iosif, Moiş Marius, Pop Petru, Szilärd Iona, Turda Remus, Varga Vasile; Sighişoara - Muntean Horia, Savu Lenuţa, Savu Mihai; Sihlea - Szilvasi Dan; Simeria - Bartos Gabriela, Raicu Mihai; Sinaia - Bălţatu Adrian, Botezatu Dan, Dobre Cornel, Ene Marian, Ionescu Eugen, Laiu Răzvan, Mirica Damian Cătălina, Radu Andrei, Ruxanda Laura, Şerban Alexandru; Sângeorz de Mureş - Bartha Jenö Robert; Sânleani - Vesa Samuel; Sânnicolau Mare - Burcea Gheorghe, Bizău Aritoneta, Nacov Ramona; Sânmartin - Pasztai Zoltan, Petrică Ionuţ; Sânpetru - Truşcă Tudor Mircea; Slatina - Arghir Mitruţ, Chintescu Florin, Cochinescu Aurică, Marin Nicoleta, Minciu
Damian, Stana Daniel, Şerban Iulia;
Slănic Moldova - Ladaru Laurenţiu, Lascau Vincenţiu; Slănic Prahova - Iliant Ioan Bogdan; Slobozia - Avram Marian, Georgescu Ilie, Lalu Nicolae, Ştefănescu Rodica, Ursu Mirela; Sohodol - Voinescu Nicolae; Stâlpeni - Pătru Luminiţa; Strehaia - Tiribentea Gheorghe; Suceava - Afloarei Lucian,Alexa Leonard, Anuşca Andrei, Ardelean Mihai, Băbăscu Elena, Bălan Corneliu, Boboc Andreea, Bujoreanu Cătălina, Capverde Cristinel, Covalschi Paul, Cuciureanu Corneliu, Curaleţ Adrian, Exner Monica, Gafencu Marius, Gheorghiu Michael, Image Plus S. R. L., Lăzureanu Liviu, Liteanu Voinescu Vlad, Maerean Ionuţ, Mitrofan Virgil, Munteanu Eugenia, Negru Mihai, Opaiţ George, Pahomi Sorin, Pop Carmen, Prepeliuc Aurel, Răguşitu Marius, Ruptaş Mona, Rusu Marius, Şmul Lucian, Tucaliuc Dimitrie, Ţipurcea Dumitru, Zaharia Ciprian; Şaru Dornei - Rusu Dragoş, Sabie Dumitru; Şcheia - Talancă Florin; Şemlac - Hornoi Lucian; Şesuri - Trif Mircea; Şiria - Trif Gheorghe; Ştefan cel Mare - Marin Nicoleta; Tătărani - Hinterreiter Alfred; Tăuţii Măgherăuş - Gheţie Mihai; Tecuci - Avram Rareş, Banea Dumitru, Boicu Nicolae, Chiriac Dan, Şonei Narcis; Timişoara - Albescu Sorin, Albu Cotiso, Arghiropol Violeta, Asociaţia speologică Prusik, Atnagea Ioan, Bălescu Horaţiu, Bărbieru Mircea, Bărglăzan Mircea, Becheru Costel, Bedreag Corina, Bedreag Ovidiu, Benedek Ladislau, Braşoveanu Aurel, Brânzaş Ioan, Burdan Mihai, Chioreanu Mircea, Ciulă Alin, Ciuloi Ştefan, Coneac George, Croitoru Emilian, Daminescu Livius, Dan Mihai, Dan Roxana, Deac Pavel, Diţă Dumitru, Eeier Horea, Erja Ionel, Filip Corina, Fizeşan Florin, Fometici Traian, Francisc Petru Dupţa, Franţescu Silviu, Frics Ladislau, Frunză Mihai, Gal Ladislau, Georgescu Nicolae, Giuverdea Iancu, Glăvan Adrian, Gosta Mihai, Grăjdeanu Marietta, Haranguş Ioan, Horvath Sebastian, Huţuleac Codruţ, Ilie Daniel, Illes Mihai, Ivan Elena, Jelics Marius, Jitărel Alin, Jurca Lucian, Jurcă Flavius, Kiss Isvanfi Tünde, Komlosi Claudia, Korodi Iosif, Kotai Iosif, Lăncrăngean Adrian, Lukacs Ioan, Man Lucian, Mangu Corina, Marcu Ioan, Mirăuţă Valerian, Misiunea Creştină Noua Speranţă, Melnic Nicolae, Milici Daniela, Moisa Mihaela, Moise Adrian, Moldovan Lucia Monica, Molnar Nicolae, Monea Viorel, Montan Grup Prietenii Naturii, Mureşan Maralin, Müller Artur, Nicolescu Tudor, Novac Dorin, Novac Traian, Oana Claudia, Ogârcin Viorel, Ognean Daniel, Olărescu Radu, Oprea Florin, Oprişan Silviu, Paica Dan Marin, Panciu Gabriel, Păcuraru Mihai, Pârvu Corneliu, Petriţ Ioan, Petruş Sever, Pop Liviu, Popescu Doru, Popovici Adrian, Poti Jozsef, Rez Adelheid, Sarcină Laurenţiu, Simu Andrei, Siniteanu Adrian, Sâmpăleanu Dorina, Seghedi Sorin, Socaci Emil, Sterp Gheorghe, Sticlaru Adrian, Stoica Luminiţa, Schultes Gabriela, Suhăţeanu Horaţiu, Szabo Ladislau, Szölösi Cristina, Şcoala nr. 30, Şipoş Gabriela, Şoica Viorica, Terchilă Marius, Tomescu Alis, Trabajko Gabriel, Ulecan Consuela, Ungureanu Mihai, Vatamaniuc Daiana, Vieru Petru, Zimbru Angelica; Târgovişte - Burlacu Gheorghe, Gastaldo Mircea, Gorghiu Gabriel, Gorghiu Laura, Joiţa Iuliana, Radu Mihai, Ralea Daniel, Romanciuc Constantin, Teodor Viorel, Universitatea Valahia; Târgu Bujor - Horghidan Mihaela; Târgu Cărbuneşti - Smarandoiu Gheorghe; Târgu Frumos - Feclistov Cristina; Târgu Jiu - Badea Alin, Catrina Sevastian, Cănăvoiu Alin, Cioi Gheorghe, Cornoiu Sabin, Dumitrache Monica, Dumitru Monica, Dumitru Aurel, S. C. Gorj Tourism, Niţoi Traian, Popescu George, Trottea Ioana,
Vasile Mihaela, Urbanek Adrian;
Târgu Mureş - Balint Akos, Bartha Laszlo, Bartha Sandor, Belean Ovidiu, Benkö Joszef, Bölöni Szabolcs, Borsos Gellert, Căluşer Ioan, Chindea Emil, Chiorean Vasile, Chiţu Mihai Daniel, Câmpean Corina, Comeş Ovidiu, Corbeanu Dan, Dredeţean Radu, Elenim Mircea, Ferencz Ladislau, Gal Istvan, Graur Gabor, Greab Adrian, Iosof Radu, Ispas Ioan, Ispas Mihaela, Kocsis Laszlo, Moldovan Sabin, Nemet Jozsef, Nica Camelia, Ognean Petru, Oltean Mihai, Papai Magdalena, Pasat Gheorghe, Peter Istvan, Pop Ioan, Popa Müller Victor, Predeţeanu Radu, Pungucz Karoly, Rit S. A., Simon Francisc, Szekely Laszlo, Ţarca Iosif, Vajda Attila, Vajda Tamas, Vargancsik I., Vitos Gabor; Târgu Neamţ - Stan Costel Cătălin; Târgu Ocna - Asmarandei Cezar, Garbiz Lidia; Târgu Secuiesc - Mako Attila; Târlungeni - Simion Istvan; Târnăveni - Banc Daniela, Bugnar Claudiu, Chibulcutean Zamfir, Corburean Cristian, Kovacs Francisc, Martiniuc Mihai, Martiniuc Narcis, Mureşan Aurel, Sita Fănel, Szöri Istvan, Veress Adam, Ziegler Robert; Tohan - Săcărea Bogdan, Săcărea Lucica; Topleţ - Pârvulescu Anca, Pârvulescu Geta; Topliţa - Balla Peter, Biblioteca orăşenească, Dan Adrian, Szabo Adrian; Tulcea - Başchir Laurenţiu, Bogdan Valerică, Condrat Marius, Tolontan Iulian; Turda - Bacicu Marta, Biblioteca Municipală, Cheţan Edit, Cheţan Nicolae, Pop Horea, Popa Sebastian, Roşca Alin; Turnu Măgurele - Jderu Gabriel; Ţinteşti - Ralea Daniel; Ţuglui - Andriţoiu Tatiana; Ungheni - Poptămaş Marius; Vaslui - Budeanu Elena, Bularda Alina, Gheorghiu Florin, Nedelcu Constantin; Vatra Dornei - Albei Mihai, Ionescu Ovidiu, Oslobanu Aurica, Volosciuc Raol; Vălenii de Munte- Bahunu Ingrid, Bahudu Milela; Vicovu de Jos - Breabăn Petru; Vicovu de Sus - Ursulean Ion; Victoria - Culacov Alexandru, Salvamont; Viscri - Gihr Roman; Vităneşti -Turuianu Narcis; Vânju Mare - Grecu Alin; Vladimirescu - Julan Ioan; Voluntari - Dumitrescu Daniel; Vorţa - Petrescu Dumitru; Vulcan - Homescu Alin, Huszak Istvan, Răcaru Constantin; Zalău - Deak Laszlö, Mureşan Dumitru, Prodan Liliana, Sterczel Erzsebet, Szabo Andras, Szabo Arpad; Zăbala - Izsany Maria; Zărneşti - Bernec Gabriela, Burlacu Mihai, Buta Marius, Olariu Dorel; Zemeş - Dârlău Valentina; Zigoneni - Dinoiu Bogdan; Zimandu Nou - Duma Cornel;Zimnicea -Neacşu Tiberiu;Zlatna -Puiuleţ Adrian;1 Decembrie -Başturea Mihail.
actualizat la 05.08.2003

Author: Ică Giurgiu
Views: 113055, Last update: Thu, Aug 7, 2003


Login or register to comment