| Galeria Foto Alpinet |
superb |
multumesc |
Mergea in top... |
Ciudat. Poze bune care merita sa fie in top nu sunt...iar poze mai putin bune sunt votate cu spor in top. |
Te salut! Frumos răsăritul de pe creasta estică! Felicitări pentru vârf! |
excelent!!!!!!!!............de ce nu-i in top? |
Da! |
ooooo! erai undeva pe Albristhorn sau pe aproape (mai sus de Adelboden)? Cele 2 vârfuri sunt Altels 3629m, unul din cei mai frumosi munti (dupa mine), se face si cu skiurile pe fatza vizibila, si Rinderhorn... excelent! |
Catinca...spui ca se poate face si cu skiurile?? |
Cele 2 varfuri in centrul imaginii sint Dom (4545m) si Taschorn (4490 m, dreapta); in spate se mai vede si virful Alphubel (4206) Fotografia a fost facuta cind am catarat spre virful Weisshorn (4505m) |
Nu te contrazic - Alphubel îmi seamana, într-adevar; dar am sa pun o poza cu vârfurile de care zic, ai sa vezi profilul e identic (poate mai putina gheata). Eu am admirat Domul de pe partea cealalta (E) Ionel daca e Dom sa nu încerci cu skiurile! |
pâna una-alta, http://www-geol.unine.ch/04_kandersteg/04_kandersteg-Pages/Image91.html...merge? |
fain..super.. hhhrr....mi se ridica pielea pe mana...am niste amintiri extrem de placute cu locatia respectiva....anul trecut am facut 33 ani pe Weisshorn..... cu 2 zile...urcasem si Domul..pe varianta Festigrat.. daca se poate..as mai vrea sa vad cateva poze din zona.. daca nu le pui pe Alpinet....ai putea sa-ti trimiti cateva pe adresa personala?.. blonder_ro@yahoo.com oricum..bravo pt tura!... |
multam...sa vezi adresa! |
catinca...da, merge site-ul, sint niste munti superbe, multumesc ca m-ai zis |
Excelenta! Se vede toata creasta Michabel. Desi am urcat Dom-ul nicioadata nu am avut o perspectiva asa frumoasa asupra lui. Se vede ca trebuie sa urci Weisshorn-ul pentru asta. Frumos. |
Nu e obligatoriu...ajunge si daca mergi pina la Weisshornhutte (2932 m) multumesc comentariul |
Dom-ul, da, pe creasta Festi l-am urcat, un traseu foarte placut mixt. Creasta apare chiar in poza, exact intre cei doi ghetari (din dreapta, Hohberggletscher si Festigletscher) ce coboara dinspre Dom si peste care urca ruta normala. In spatele Domului se mai disting Nadelhorn si Lenzspitze. |
excelenta! |
| Galeria Foto Alpinet |